Reklama

Biała Podlaska: Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności

Podczas XII sesji Rady Miasta Biała Podlaska w dniu 31 stycznia, Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska złożył Radzie Miasta i mieszkańcom sprawozdanie z działalności. Sprawozdanie z działalności prezydenta w dniach 20 grudnia 2019 roku – 30 stycznia 2020 roku

Oto jego treść:

21 grudnia
Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia na Placu Wolności
Spotkanie z bialczanami oraz wystawcami podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wigilia na placu Wolności, współorganizowana z samorządem studentów Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II, była okazją do złożenia życzeń mieszkańcom miasta i bezpośredniego spotkania przedświątecznego. Miasto odwiedzili w tym dniu przedstawiciele władz partnerskiego miasta Brześć z wicemerem Vadimem Krawczukiem na czele. Z tej okazji zaprezentowano także bialską kolędę – kompozycję Krzysztofa Olesiejuka w wykonaniu przedstawicieli Urzędu Miasta Biała Podlaska, spółek miejskich, instytucji społecznych, kultury, mediów, wokalistek studia Brevis działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Jednocześnie odbyła się internetowa premiera teledysku do kolędy.
Biała Podlaska: Święta tuż, tuż… Jarmark Bożonarodzeniowy więcej w linku <<==>> LINK


23 grudnia

Dwa nowe żłobki w mieście
Wraz z dyrekcją instytucji i koordynatorem przedsięwzięcia prezydent otworzył dwa nowe żłobki dla ponad 40 dzieci powstałe w ramach projektu fundacji Teresianum i Akademii Umiejętności. Ma on na celu aktywizację zawodową i stworzenie szansy powrotu na rynek pracy rodziców w trudniejszej sytuacji życiowej. Realizacja tego projektu o łącznej wartości ponad 2 mln zł zakłada propagowanie równego traktowania kobiet i mężczyzn w dostępie do zatrudnienia oraz poprawę godzenia życia rodzinnego z zawodowym przez stworzenie profesjonalnych warunków opieki nad dziećmi do lat 3.

24 grudnia
Wigilia ubogich
Podczas wigilii zorganizowanej przez Caritas prezydent złożył życzenia najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta.
Wigilia dla samotnych i ubogich na wspólnej wieczerzy w bialskim Caritasie (galeria) więcej <<==>> LINK 

31 grudnia
Śluby i życzenia
Prezydent udzielił w tym dniu ślubu czterem parom w sali ślubów bialskiego Urzędu Stanu Cywilnego. O północy prezydent złożył życzenia noworoczne bialczanom zgromadzonym na zabawie sylwestrowej na placu Wolności.

2 stycznia
Rondo i Koncertowa otwarte
Wraz z wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem prezydent Michał Litwiniuk oficjalnie otworzył nowo wybudowaną ulicę Koncertową wraz z rondem na ul. Witoroskiej. To bardzo potrzebna inwestycja zwiększająca komfort mieszkańców i bezpieczeństwo kierowców, usprawniająca komunikacyjną i drogową infrastrukturę Białej Podlaskiej. Całe przedsięwzięcie miało wartość ponad 8,3 mln zł i pozyskano na nie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 4,4 mln zł.
Koncertowa już gotowa! Nowa ulica i nowe rondo w Białej Podlaskiej  więcej<<==>> LINK 

3 stycznia
Cała Polska czyta dzieciom
Na zaproszenie przedszkola samorządowego gminy wiejskiej Biała Podlaska w Rakowiskach prezydent czytał przedszkolakom, promując w ten sposób czytelnictwo w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Rakowiska: Wójt i Prezydent czytali dzieciom (galeria)  więcej<<==>> LINK 

5 stycznia
Koncert Zimowy
Prezydent uczestniczy w koncercie kolęd zorganizowanym w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny.
Biała Podlaska: Najpiękniejsze kolędy i wiele więcej – Koncert Zimowy (galeria) więcej<<==>> LINK 

6 stycznia
Orszak Trzech Króli ulicami miasta
Wraz z bialczanami prezydent uczcił mszą świętą oraz tradycyjnym orszakiem Trzech Króli to święto przypominające wędrówkę biblijnych Mędrców ze Wschodu do Betlejem.
Biała Podlaska: Orszak Trzech Króli (film) (galeria) więcej<<==>> LINK 

7 stycznia
Spotkanie Noworoczne
Wraz z przewodniczącym Rady Miasta Biała Podlaska Bogusławem Broniewiczem, prezydent jest gospodarzem spotkania noworocznego, na które zaproszono przedstawicieli podmiotów współpracujących z Urzędem Miasta Biała Podlaska oraz działających na rzecz rozwoju Białej Podlaskiej. Podsumowaliśmy przedsięwzięcia z 2019 roku.
Biała Podlaska: Spotkanie noworoczne z prezydentem (film) (galeria) więcej<<==>> LINK 

8 stycznia
I Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
Wraz z dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego Zbigniewem Kapelą, prezydent spotkał się z dyrektorem artystycznym Fundacji „Orfeo”, by omówić scenariusz II Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, który odbędzie się w tym roku.
Spotkanie z wolontariuszami WOŚP
Prezydent spotkał się z wolontariuszami WOŚP podczas ich przygotowań do 28. finału w nowej siedzibie sztabu, która od tego roku znajduje się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska.
Rada budowy stadionu
Tego dnia prezydent uczestniczy także w radzie budowy z wykonawcą i nadzorem inwestycji budowy stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej.
Miejskie szkoły w 2020 roku
Również tego dnia podczas spotkania z dyrektorami miejskich placówek oświatowych prezydent omawiał plan pracy szkół na 2020 rok.
Nowy rok w Katolickim Radio
Prezydent uczestniczy w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Katolickie Radio Podlasia w Nowym Opolu.

9 stycznia
Honorowy członek Nadbużańskiego Oddziału PTSR
Prezydent bierze udział w spotkaniu noworocznym Nadbużańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, podczas którego podsumowano działania w roku 2019. Omówiono także wstępnie wspólne inicjatywy na rok 2020. Uchwałą Towarzystwa prezydent Michał Litwiniuk został honorowym członkiem i z rąk przewodniczącej Grażyny Sikory odebrał dyplom.
Biała Podlaska: Spotkanie noworoczne Nadbużańskiego Oddziału PTSR (galeria) więcej<<==>> LINK 

10 stycznia
Dobre, bo Bialskie!
Prezydent uczestniczy w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez władze powiatu bialskiego, podczas którego wręczono wyróżnienia „Dobre, bo Bialskie” przyznawane przez starostę bialskiego przedsiębiorstwom, instytucjom państwowym i samorządowym, osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym przyczyniającym się do gospodarczego lub społecznego rozwoju powiatu.
Gala Dobre, bo Bialskie (galeria) więcej<<==>> LINK 
Dobre bo Bialskie! Przypomnijmy! (film) więcej<<==>> LINK 

11 stycznia
Studniówka w Staszicu
Prezydent bierze udział w balu studniówkowym w IV LO im. Stanisława Staszica.
Studniówka 2020 – IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej więcej<<==>> LINK 

12 stycznia
Niedziela pod znakiem WOŚP
W tym dniu wraz z szefem sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej Riadem Haidarem i wolontariuszami prezydent otworzył rano 28. finał WOŚP, uczestnicząc w meczu charytatywnym, który odbył się w II LO im. Emilii Plater. Następnie wziął udział w imprezach zorganizowanych z tej okazji w Leśnej Podlaskiej, na które został zaproszony przez wójta gminy Pawła Kazimierskiego. Wieczorem tego dnia uczestniczył w koncercie finałowym i licytacjach na placu Wolności, gdzie zgromadziła się rzesza bialczan wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Biała Podlaska : WOŚP 2020 – poranne wydarzenia więcej<<==>> LINK 
Biała Podlaska: 190 tys zł na koncie WOŚP! A to jeszcze nie koniec! (film) (galeria) więcej<<==>> LINK 
WOŚP 2020 w Gminie Leśna Podlaska więcej<<==>> LINK 

13 stycznia
Podsumowanie WOŚP z Riadem Haidarem
Prezydent spotkał się z szefem bialskiego sztabu WOŚP Riadem Haidarem, członkami sztabu i przedstawicielami wolontariuszy oraz sponsorów, by omówić przebieg 28. finału WOŚP w Białej Podlaskiej.

14 stycznia
Włączamy Dobrą Energię
Prezydent podpisał umowę na dostawę i montaż 228 zestawów powietrznych pomp ciepła z właścicielem firmy realizującej tę inwestycję o wartości 2,1 mln zł, Maciejem Kańczugowskim. Tym samym rozpoczęto realizację projektu „Włączamy Dobrą Energię”, dzięki któremu 830 gospodarstw domowych otrzyma znaczące wsparcie na instalacje OZE. Cały projekt ma wartość 12 mln zł: 9 mln zł pochodzi z dofinansowania UE, a 3 mln zł stanowi wkład własny.
Biała Podlaska: Ruszają instalacje pomp ciepła w mieście więcej<<==>> LINK 

16 stycznia
Rusza budowa małych instalacji OZE
Prezydent podpisał umowę na dostawę i montaż 304 kolektorów słonecznych i 201 instalacji fotowoltaicznych z przedstawicielem firmy Sanito, wykonawcy tej inwestycji o wartości 5,6 mln zł. To kolejna część projektu „Włączamy Dobrą Energię. Budowa małych instalacji OZE”.
Umowa na kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne podpisana więcej<<==>> LINK 

18 stycznia
Garnizon wojskowy na lotnisku
Prezydent spotkał się z gen. Jarosławem Gromadzińskim w celu omówienia spraw związanych z utworzeniem w Białej Podlaskiej garnizonu 18. Dywizji Zmechanizowanej.
Biała Podlaska: Miasto przekazało grunt pod budowę jednostki wojskowej na terenie dawnego lotniska więcej<<==>> LINK 
Pożegnanie komendanta bialskiej policji
Wraz z przedstawicielami władz państwowych, samorządowych, duchowieństwa i służb mundurowych prezydent bierze udział w uroczystości pożegnania odchodzącego na emeryturę Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Grzegorz Pietrusika, który w tym dniu zdał stanowisko.
Medale na turnieju z okazji 50 lecia AZS AWF
Prezydent wręczył tego dnia puchary zwycięzcom Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej zorganizowanego z okazji jubileuszu 50-lecia AWF Biała Podlaska i Klubu AZS AWF Biała Podlaska.
Biała Podlaska: Trwa Turniej z okazji 50-lecia AZS AWF (galeria) więcej<<==>> LINK 

22 stycznia
Stypendia artystyczne
Podczas uroczystego spotkania w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego prezydent wręczył umowy stypendialne siedmiu młodym utalentowanym twórcom, którym w tym roku powołana komisja przyznała stypendia artystyczne dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami Miasta Biała Podlaska. Uczestniczyli w nim również bliscy wyróżnionych młodych ludzi oraz przedstawiciele bialskiej kultury.
Biała Podlaska: Stypendia artystyczne wręczone (film) więcej<<==>> LINK 

24 stycznia
Ferie w Multicentrum i Barwnej
Prezydent bierze udział w podsumowaniu zajęć zorganizowanych w ferie przez bialską bibliotekę dla dzieci Barwną oraz Multicentrum. Wręczył wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej Pawłem Borkiem nagrody uczestnikom konkursów, które odbyły się podczas tych spotkań, warsztatów i animacji.
W krainie lodu z Panem Prezydentem! Podsumowanie ferii w Multicentrum więcej<<==>> LINK 
Przedstawiciel i Miejska Rada ds. Niepełnosprawnych powołana
W tym dniu podczas konferencji prasowej oficjalnie prezydent poinformował o powołaniu przedstawiciela prezydenta ds. osób niepełnosprawnych. Jest nim Paweł Iwaniuk, znany w Białej Podlaskiej ze swojego zaangażowania w działania na rzecz tych osób. Jego zadaniem jest koordynacja działań zaplanowanych przez powołaną przez prezydenta Miejską Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych, której członkowie także przedstawili w czasie konferencji plan naszej pracy.
Biała Podlaska: Paweł Iwaniuk pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych (film) więcej<<==>> LINK 

25 stycznia
Miejskie podsumowanie 28. Finału WOŚP
Prezydent uczestniczy w koncercie podsumowującym 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z szefem bialskiego sztabu Riadem Haidarem wręczył podziękowania wolontariuszom WOŚP. W Białej Podlaskiej zebrano w tym roku rekordową kwotę ok. 230 tysięcy złotych.
Podsumowanie Finału WOŚP w Białej Podlaskiej więcej<<==>> LINK 

27 stycznia
Festiwal Gier i Zabaw po raz drugi!
W Urzędzie Miasta Biała Podlaska prezydent spotkał się z organizatorami II Europejskiego Festiwalu Tradycyjnych Zabaw i Gier. Było to już drugie spotkanie organizacyjne w celu ustalenie wstępnego scenariusza przebiegu tej nowej w kalendarzu miejskich wydarzeń imprezy łączącej pokolenia i kultury.

28 stycznia
Z książką w żłobku
W celu propagowania akcji „Cała Polska czyta dzieciom” prezydent odwiedził dzieci z bialskiego żłobka, którym czytał ich ulubione utwory.
Izba pamięci bialskich lotników
Prezydent spotkał się z przedstawicielami bialskiego oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego, aby omówić współpracę przy nowym przedsięwzięciu, jakim będzie utworzenie pod patronatem Muzeum Południowego Podlasia Izby Pamięci upamiętniającej lotnicze tradycje miasta. Prezydent przekazał stowarzyszeniu na ten cel lokal przy ulicy Sidorskiej 23.
Powstanie muzeum upamiętniające lotnicze tradycje Białej Podlaskiej więcej<<==>> LINK 

29 stycznia
Biała Podlaska gospodarzem Mistrzostw Polski
Wraz z Mariuszem Lichotą, prezesem Klubu Sportowego AZS AWF, oraz z Tadeuszem Makarukiem, trenerem bialskich lekkoatletów, prezydent odebrał z rąk prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego nominację dla miasta jako organizatora 37. PZLA Mistrzostw Polski 2020 U23. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
Wiceprezydent Buczyński na spotkaniu z emerytami
Tego dnia zastępca prezydenta Maciej Buczyński uczestniczył w tradycyjnym spotkaniu noworocznym bialskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

30 stycznia
Pogrzeb generała
Naczelnik Gabinetu Prezydenta Wojciech Sosnowski, radny Franciszek Ostrowski oraz przedstawiciele bialskiego oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego reprezentowali miasto Biała Podlaska podczas uroczystości pogrzebowych generała dywizji Tytusa Krawczyca, pilota Wojska Polskiego, dowódcy klucza w 8. eskadrze szkolenia podstawowego w Białej Podlaskiej w latach 1951–1955.

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
temat: Rada Miasta Biała Podlaska / Prezydent Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama