Reklama

Biała Podlaska: Trwa Turniej z okazji 50-lecia AZS AWF (galeria)

Wczoraj wieczorem, 17 stycznia 2020, na hali sportowej przy ul. Marusarza w Białej Podlaskiej nastąpiło uroczyste otwarcie Turnieju z okazji 50-lecia powstania Uczelni i Klubu AZS AWF Biała Podlaska. Wprowadzenia drużyn i otwarcia dokonał rektor AWF w Białej Podlaskiej prof. Jerzy Sadowski i w-ce prezydent Maciej Buczyński. Dziś o 18:00 wielki finał z udziałem prezydenta Michała Litwiniuka. Wśród trenerów najważniejsza postać podczas turnieju to postać Leszka Siejwy - ojca sukcesu uczelnianego zespołu.

W turnieju grają:
KS Azoty Puławy S.A., SPR Stal Mielec S.A., KS AZS AWF Biała Podlaska, HC Mieszkow Brześć (Białoruś)

Leszek Siejwa to trener I klasy (od dnia 28 lutego 1995) trener Zespołu Piłki Ręcznej Mężczyzn Klubu AZS AWF Biała Podlaska do 30 czerwca 2012 roku. Członek Zarządu Klubu AZS AWF Biała Podlaska. Wice Prezes Ds. Szkoleniowych w latach 2014-2018.

Prezes Społecznego Zarządu Sekcji Piłki Ręcznej Mężczyzn.
W 1986 roku reaktywuje Sekcję Piłki Ręcznej i zgłasza drużynę do rozgrywek między wojewódzkich. Ale to sezon 1990/1991 jest przełomowy kiedy to dziekanem zostaje prof. Jerzy Sadowski.

Drużyna zajmuje I miejsce w III Lidze i awansuje do II Ligi po turnieju barażowym w Lublinie. W sezonie 1997/1998 wraz z trenerem Jarosławem Cieślikowskim następuje historyczny awans do Ekstraklasy (w której bialski, uczelniany zespół grał przez trzy kolejne sezony).

W 1998, 1999 i 2000 zespół AZW AWF Biała Podlaska brał udział w Turniejach Finałowych Pucharu Polski.
Zwycięzca Akademickich Mistrzostw Polski (1996-2000, 2002, 2005, 2012)
Zwycięzca Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w 2007 roku.
Leszek Siejwa to niezastąpiony wychowawca i trener najlepszych zawodników w całej historii sekcji piłki ręcznej Klubu Sportowego AZS AWF Biała Podlaska.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i opracowane: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Efektowny prezent na Walentynki. Pod urokiem operetki (galeria)

Bialska kultura ma się doskonale, a jej wisienką na torcie zdają się być kolejne odsłony festiwalu operetkowo – musicalowy „:Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego”. Po wrześniowej, znakomicie przyjętej gali festiwalu w hali sportowej przy ul. Marusarza, artyści ze Sceny Orfeo ponownie zagościli w Białej Podlaskiej. Na zaproszenie prezydenta miasta Michała Litwiniuka dali 14 lutego porywający emocjonalnie koncert „Od Zemsty nietoperza do Upiora w operze”. Wypełniły go wielkie szlagiery operetkowe i musicalowe, znane wcześniej z wykonań na nowojorskim Broadwayu.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Turniej tenisa samorządowców (film) (galeria)

Niebawem film! Dziś kilka zdań i fotorelacja z trwającego jeszcze I Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców. Na pomysł integracji radnych, pracowników urzędu miasta, prezydentów wpadł radny Edward Borodijuk. Gościnna hala sportowa ZDZ w Białej Podlaskiej umożliwiła jednoczesną grę na czterech stołach.

Czytaj więcej »

Reklama