Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie noworoczne Nadbużańskiego Oddziału PTSR (galeria)

9 stycznia w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej miało miejsce spotkanie świąteczno - noworoczne Nadbużańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Jest to jedyna ogólnopolska organizacja zrzeszającą osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Oddział w Białej Podlaskiej funkcjonuje od 2016 roku.

Głównym celem działań PTSR  jest podnoszenie jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym oraz zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji tak, aby mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i prowadzić godne życie. Oddział w Białej Podlaskiej odkąd zaczął działalność prowadzi m.in. otwarte bezpłatne warsztaty, debaty edukacyjne oraz liczne spotkania. Spotkanie noworoczne wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń bialskiego oddziału i organizowane jest co roku. Tradycyjnie nie zabrakło na nim poczęstunku, wspólnego śpiewania kolęd oraz serdecznych życzeń w tym od gości specjalnych prezydenta Białej Podlaskiej Michała Litwiniuka i dyrektora bialskiego szpitala Adama Chodzińskiego.

– Spotkaliśmy się z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale też nowego roku. Spotykamy się, aby podsumować rok miniony i porozmawiać o tym co nas czeka w tym roku. Każdy z naszym członków czeka na to spotkanie – mówi  Grażyna Sikora Przewodniczącą Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Białej Podlaskiej.

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama