Reklama

Wszystkie aktualności

19 09bpum_swiiieto lotnictwa

Święto Lotnictwa w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Uroczystości organizowane są we współpracy z Bialskopodlaskim Oddziałem Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego i Sekcją Lotnicza SIMP, odbędą się na placu sąsiadującym z Kościołem Parafii Ordynariatu Polowego pw. św. Kazimierza Królewicza przy ul. Dokudowskiej 17 – 22 września 2019 r. o godz. 11.00.

Więcej »
19 09bpum_zlote gody

Biała Podlaska: Złote Gody par małżeńskich roku 1969 (galeria)

Mszą w intencji małżonków obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęły się – 14 września – w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej uroczystości Złotych Godów. Następnie w Urzędzie Miasta miała miejsce uroczystość wręczenia pamiątkowych medali.

Więcej »
bagnosze_1

“Bagnosze. Pokolenia” – GCK Drelów zaprasza na pokoleniową sesję zdjęciową

Bagnosze to wyjątkowa grupa etnokulturowa, zamieszkująca tereny gminy Drelów. Bagnosze to pokolenia, w których przeplatały się ludzkie losy, historie. To tradycja i codzienność. Zgłoś się do projektu, zaangażuj swoją rodzinę, przyjaciół i weź udział w sesji zdjęciowej, podczas której profesjonalny fotograf wykona portret pokoleniowy Twojej rodziny i najbliższych. Wystawa “Bagnosze.

Więcej »
19 09bp_kostkarubika ukladanie (45)

Biała Podlaska: Zawody w układaniu kostki Rubika Polish Open 2019 (galeria)

W dniach 13 – 15 września 2019 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Białej Podlaskiej odbywały się ogólnopolskie zawody w układaniu kostki Rubika. Zawodnicy zmierzyli się w 18 konkurencjach, m.in.: – 2×2, 3×3, 4×4, 5×5, Pyraminx oraz Skewb. Dziś obszerna fotorelacja z pierwszych dni zawodów. Niebawem FILM! Zapraszamy!

Więcej »
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brak prądu w dniach 16 – 20 września

W nadchodzącym tygodniu wyłączenia energii planowane są w Białej Podlaskiej: ul. Sielczyk i Zagrodowa. Parczewie: ul. Kolejowa i Tartaczna. Braki prądu spodziewane są również w Drelowie i Kąkolewnicy. Z brakiem dostaw energii borykać się też będą mieszkańcy: Krzewicy, Rudnik, Lisznej, Woli Chomejowej, Litwenik, Rozbitówki, Dołhobród, Zaświatycz, Białki, Mężeninia i kilkunastu innych miejscowości.

Więcej »
19_09-d-ue-oswiadzenie-wypowiedz-timmermans

Oświadczenie ws. wypowiedzi Fransa Timmermansa

Komisja Europejska apeluje do mediów i odbiorców o usunięcie oraz niepowielanie w przestrzeni publicznej zmanipulowanych wypowiedzi przypisywanych pierwszemu wiceprzewodniczącemu KE. Chodzi o list Fransa Timmermansa, skierowany 31 sierpnia br. do społeczności muzułmańskiej z okazji Islamskiego Nowego Roku. W internecie pojawiły się przekazy, które nie oddają faktycznego sensu słów wiceprzewodniczącego.

Więcej »
19_09 d polna jana pawla ii skrzyzowanie prace

Biała Podlaska: Problem zalewania ulicy Polnej rozwiązany (galeria)

Sprawa którą dziś opisujemy dotyczyła skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Polną po stronie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy tej ulicy już od dawna borykali się z nadmiarem wód opadowych które zbierały się na całym odcinku alei Jana Pawła II, a spływały w ulicę Polną. Poprzednie władze nie podejmowały tematu zasłaniając się brakiem pieniędzy. Tymczasem problem udało się rozwiązań niewielkimi kosztami i w ciągu kilku tygodni.

Więcej »
19 09bck_eurekawieczorek poetycki startowe

“Wiersze o naszym mieście” wieczorek literacki (zaproszenie)

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego Klub Literacki “Maksyma” oraz Podlaska Grupa Poetycka “Skafander” zapraszają na Wieczór Poetycki “Wiersze o naszym mieście”. Wydarzenie zaplanowano na dzień 21 września 2019r. godz. 18.00 BCK Klub Kultury “Eureka” ul. Orzechowa 34. Zapraszamy!!

Więcej »
19_09-d-ue-szczepienia-ratuja-zycie

Wieści z Unii: Szczepienia ratują życie

Promocja wiedzy o szczepieniach oraz powstrzymywanie w ten sposób chorób w skali globalnej – to temat odbywającego się w Brukseli pierwszego światowego szczytu w sprawie szczepień organizowanego przez KE i Światową Organizację Zdrowia (WHO). Narastającym problemem w wielu krajach, również w Europie, jest też kwestionowanie skuteczności szczepień oraz przywoływanie rzekomych skutków ubocznych.

Więcej »
19 09mbpbp_zaproszenie barwna

Księgołap w Barwnej (zaproszenie)

Jak szybko czytać? Jak szybko działać? Już 20 września o godzinie 16.00 Na Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki “Księgołap” weźmiemy pod lupę książkowe poradniki.

Więcej »
19 09umbp_park temat inwestycji startowe

Biała Podlaska: Coraz bliżej finiszu prac w parku Radziwiłłów

Na terenie parku Radziwiłłowskiego realizowanych jest kilka inwestycji o różnym etapie zaawansowania. Jedno z ostatnich zadań do którego przystąpiono to „Przebudowa układu komunikacyjnego z fortyfikacjami” za prawie 4 mln zł. – Dla naszego bezpieczeństwa do listopada nie będzie możliwy wjazd samochodów na teren parku. Sukcesywnie Wykonawca będzie udostępniał wjazd i dojście do obiektów.- informuje mieszkańców bialski Magistrat.

Więcej »
19 09lomazy_zakonczenie wakacji startowe

Łomazy: Zmagania sportowe na Orliku 2019 (galeria)

Wakacje dobiegły końca, czas podsumować sportowe zmagania młodzieży podczas czasu wolego od nauki. Rywalizacja odbywała się na boiskach Orlik w gminie Łomazy w różnych dyscyplinach sportowych. Zmagania tenisowe o Puchar Wójta Gminy Łomazy odbyły się 20 lipca. Puchar zdobył Roman Bańkowski, drugie miejsce zdobył Mikołaj Lewkowicz a trzecie miejsce Krzysztof Mielnik.

Więcej »
19 09umbp_park chore i niebezpieczne drzewa (1)

Biała Podlaska: Wycinane w parku drzewa chore i niebezpieczne

Większość usuniętych dotychczas na terenie zamkowo-parkowym Radziwiłłów drzew okazała się chora i zagrażająca bezpieczeństwu. – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Otrzymaliśmy także przesłane nam fotografie, na których widoczne są wewnątrz pni ubytki – postępująca zgnilizna odziomkowa.

Więcej »
19 09policjabp_okradli mieszkaniekolegi startowe

Kryminałki: Okradli mieszkanie kolegi w czasie jego pobytu w policyjnym areszcie

Zarzut kradzieży sprzętu elektronicznego, piły spalinowej, dokumentów, karty bankomatowej i pieniędzy usłyszało wczoraj dwóch 33-latków z Białej Podlaskiej. Łupem mężczyzn padło mienie o łącznej wartości ponad 2.300 złotych zabrane z mieszkania ich kolegi, który w tym czasie został zatrzymany przez Policję. Policjanci odzyskali już większość skradzionych przedmiotów.

Więcej »
16_12-d-targowiska-notowania-650x280-1

Targowiska: notowania z 9 – 12 września

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica od 75 do 90 zł za tonę, jaja kurze od 40 do 80 groszy za sztukę, jabłka od 1 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 2 do 4 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Więcej »
19 09bpbcka_wernisaz z platerki startowe

Platerka del Arte (zaproszenie)

II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego Galeria Podlaska 1919 – 2019 Platerka Del Arte wystawa twórczości.

Więcej »
19_09 d zaginiona ewelina jasinska

Zaginęła: Ewelina Jasińska

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej poszukują: Ewelinę Jasińską. W dniu 29 sierpnia 2019 r., około godziny 11:00, opuściła miejsce zamieszkania w towarzystwie znajomego, zabierając ze sobą część rzeczy osobistych, informując rodzinę o zamiarze udania się do miejsca pracy na terenie Białej Podlaskiej. Do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania, nie kontaktowała się z rodziną, a jej aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

Więcej »
19 09policjabp_lekcja praktyczna startowe

Biała Podlaska: Praktyczna lekcja bezpieczeństwa dla dzieciaków z “jedynki”

Dzisiaj bialscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Szkoły Podstawowej numer 1 w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze przybliżali przedszkolakom i uczniom klas 1-2 zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Była też część praktyczna podczas której dzieci pod opieką opiekunów i mundurowych uczyły się korzystania z przejścia dla pieszych. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Więcej »

Reklama