Reklama

Wszystkie aktualności

580 28019 07izbaadmin skarbowa_proby przemytu udaremnione

Terespol: Kolejne próby przemytu udaremnione

Blisko 28 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej KAS. Kontrola pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski przez przejście graniczne w Terespolu zakończyła się ujawnieniem 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Więcej »
19_07-d-ue-globalny-szczyt-ue-kanada

Wieści z Unii: „Globalny” szczyt UE–Kanada

– UE i Kanada uważają, że kwestie globalne wymagają rozwiązań wielostronnych. Razem wysyłamy wyraźny sygnał, że współpraca międzynarodowa jest korzystna dla wszystkich – powiedziała komisarz Cecilią Malmström podczas 17. szczytu Unia Europejska–Kanada w Montrealu. Trzy lata temu UE i Kanada podpisały kompleksową umowę gospodarczo-handlową (CETA) oraz umowę o partnerstwie strategicznym.

Więcej »
19_07 d poszukiwany andrzej przybysz

Poszukiwany: Andrzej Przybysz

Zespół Kryminalny Komisariatu Policji w Wisznicach na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej sygn. akt VII K 5/17 poszukuje: Andrzeja Przybysza. Wymieniony poszukiwany jest do odbycia kary w wymiarze 60 dni pozbawienia wolności.

Więcej »
18_02 d kia woz kmp

Kryminałki: Umyślne wytrucie rodzin pszczelich w Sokulach

Porosiuki: 34 letni kierowca Toyoty na miejscu zdarzenia drogowego “wydmuchał” prawie 1 promil alkoholu. // Sokule: Umyślne wytrucie rodzin pszczelich w pasiece. // Wisznice: 66 letni kierowca z Hanny zatrzymany “wydmuchał” 1,7 promila. // Leśna Podlaska: 36 letni kierowca motoroweru z Janowa Podlaskiego zatrzymany “wydmuchał” 2,8 promila. // Międzyrzec Podlaski:

Więcej »
19_07_23_koszoly_przeglad_piesni

Koszoły: I Regionalny Przegląd Pieśni w Gwarze Podlaskiej im. Aleksandra Oleszczuka (film)

7 lipca w Koszołach odbył się I Regionalny Przegląd Pieśni w Gwarze Podlaskiej im. Aleksandra Oleszczuka. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka”, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz mieszkańcy wsi Koszoły. Dodatkowo przegląd stał motywem przewodnim Festynu Rodzinnego z okazji 470-lecia założenia wsi Koszoły.

Więcej »
19_07_23_miedzyrzecka_dycha

IV Uliczna Międzyrzecka Dycha (zaproszenie) 🗓 🗺

Zapraszamy do kibicowania podczas imprezy biegowej pn. IV Uliczna Międzyrzecka Dycha, która odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim (ul. Zarówie 86)  już w najbliższą niedzielę 28 lipca, start  godz. 11:00. W programie oprócz biegu na 10 km również nordic walking na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci. 

Więcej »
580 28019 07policjabp_narkotyki areszt

Kryminałki: Areszt za posiadanie narkotyków

Za posiadanie znacznej ilości amfetaminy oraz mefedron odpowie 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W trakcie zatrzymania mężczyzny oraz w miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili narkotyki, z których można byłoby uzyskać ponad 1100 porcji dealerskich. 40-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę za podobne przestępstwo.

Więcej »
580 28019 07policjabp_wypadek motorem

Kryminałki: Wypadek motocyklisty w Witorożu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu, w m. Witoroż. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 37-latek, zjechał do przydrożnego rowu, ścinając przy tym znak drogowy. Pomimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu darzenia. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Więcej »
580 28019 07bpgok_swory festyn potupajka

Potupajka pod chmurką (zaproszenie) 🗓 🗺

Klub Kultury w Sworach Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej zaprasza na festyn pod nazwą “Potupajka pod chmurką”. Impreza zaplanowana na dzień 28 lipca 2019. Start godz 17:00. To już druga Potupajka w Sworach! W programie kabaret, występy zespołów tanecznych, prezentacje wokalne, konkursy i zabawy, stoiska jarmarczne, sklepik pod chmurką,

Więcej »
580 28019 07policjabp_nalkotyki posadanie

Kryminałki: Odpowie za posiadanie środków odurzających

Bialscy kryminalni zatrzymali 24-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można byłoby sporządzić około 100 porcji tego narkotyku. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej »
580 28019 07policjabp_nielegalny polow

Kryminałki: Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

Policjanci z Janowa Podlaskiego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców gminy, którzy podejrzani są o kłusowanie na starorzeczu Bugu. Funkcjonariusze zabezpieczyli zarówno narzędzia służące do połowu jak też kilka kilogramów złowionych już ryb. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym nielegalny połów ryb jest przestępstwem,

Więcej »
19_07_23_spotkanie_z_folklorem

Niedziela z folklorem w Rogoźnicy (film)

21 lipca wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, GOK w Międzyrzecu Podlaskim oraz Zespół Ludowy “Jutrzenka” z Kapelą w Rogoźnicy zaprosili na wydarzenie  pn. „Niedziela z Folklorem”. Wydarzenie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy. 

Więcej »
19_07_23_premiera_merkury

Premiera w Kinie Merkury!

Kino Merkury w Białej Podlaskiej zaprasza na premierę nowego filmu. Na ekranie od 26 lipca: Fighter (akcja / dramat / sportowy). Rezerwacje: 83 343 28 97 lub poprzez www.kinomerkury.pl.

Więcej »
18_08_06_bieg_sapiehow_koden

XX Bieg Sapiehów (zaproszenie) 🗓 🗺

03 sierpnia (sobota) w Kodniu odbędzie się jubileuszowa XX edycja Biegu Sapiehów ph. “Tradycja i obowiązek”. Biegacze będą mieli do pokonania 15 km na trasie Kodeń – Kopytów – Kodeń. W programie wydarzenia przewidziano także Mały Bieg Sapiehów na dystansach 800 i 1200 m, Bieg Przedszkolaka (ok. 400 m)  a także trasę

Więcej »
580 28019 07policjabp_nie ustopil pierszenstwa

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z motocyklem

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w m. Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem, skręcając w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka motocyklem. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący jednośladem. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Więcej »
19_07_23_nauczyciel_klas_pracuj

Praca: Nauczyciel klas 1-3 – podstawowe obowiązki

Dzieci z klas 1-3 wymagają szczególnego zaangażowania ze strony nauczyciela, który powinien pobudzać w nich chęci do nauki i sprawić, że z przyjemnością będą chodzić do szkoły. Ta praca jest niezwykle satysfakcjonująca, ale wiąże się także z wieloma dodatkowymi obowiązkami.

Więcej »

Reklama