Reklama

Wszystkie aktualności

20_01 d pomnik trakt brzeski terespol

Terespol: Powstanie skwer rekreacyjny przy pomniku budowy Traktu Brzeskiego

Przy pomniku budowy Traktu Brzeskiego, zainstalowane zostaną obiekty małej architektury i infrastruktury towarzyszącej w postaci skweru rekreacyjnego ze stolikiem do gry w szachy i ławkami do odpoczynku. Po ich zrealizowaniu zostaną one udostępnione do publicznego użytkowania. Zgodę na to wyraził właśnie Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej w formie porozumienia z Miastem Terespol.

Więcej »
19_11-d-muzeum-romanow-inwestycje-projekt-podsumowanie

Sosnówka: Zabezpieczają pieniądze na remont leśniczówki Kraszewskich

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej po zapoznaniu się z wnioskiem dyrektora Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, wyraził zgodę na pozostawienie zabezpieczonych w budżecie powiatu i wieloletniej prognozie finansowej, środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu pn: „Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego byłej leśniczówki z przeznaczeniem na potrzeby Muzeum – Oficyna Kraszewskich”.

Więcej »
20_01medyk_asystent

Szansa na zatrudnienie dla absolwentów MEDYKA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej wczoraj 24.01.2020 zakończył nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”. Celem projektu jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w codziennych funkcjonowaniu i uczestnictwie w życiu społecznym. W ramach programu osoba niepełnosprawna może uzyskać do 30 godzin usług asystenckich w miesiącu, realizowanych przez samodzielnie wskazanego asystenta.

Więcej »
20_01bp_bckkoncert stockingera (1)

Biała Podlaska: W klimacie sprawdzonych szlagierów. Koncert Stockingera

Niezwykły wieczór muzyczny zaproponował bialskim melomanom znany aktor i piosenkarz Tomasz Stockinger.W miniony piątek 24 stycznia wystąpił w sali koncertowej BCK z recitalem piosenek dwudziestolecia międzywojennego. Przeboje Henryka Warsa, Jerzego Persburskiego, Romana Palestera, Andrzeja Własta, Mariana Hemara i Jerzego Jurandota mają w sobie wystarczająco dużo pozytywnej energii, by rozbawić każdą publiczność.

Więcej »
20_01starostwo-powiatowe_dobre-bo-bialskie (10)

Dobre bo Bialskie! Przypomnijmy! (film)

To Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej zatwierdził kandydatury do przyznania wyróżnienia „Dobre, bo Bialskie” za 2019 rok. Statuetki wręczono podczas spotkania noworocznego starosty Mariusza Filipiuka i przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Kiczyńskiego. Statuetki otrzymali:

Więcej »
19_03 d rada gminy mp sesja zaproszenie

16. sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski (zaproszenie)

XVI Sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski odbędzie się w dniu 31 stycznia 2020 roku o godz. 13:00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Wysokie ul. Rudnicka 36. Radni zdecydują czy dorzucić się do projektów drogowych Powiatu Bialskiego przebudowy dróg w Krzewicy, Łyniewie i Kożuszkach. Zdecydują też m.in. o udzieleniu pożyczki Międzyrzeckiej Spółdzielni Socjalnej „Razem”. Jeden z punktów sesji dotyczy także dofinansowania przewozów pasażerskich na linii Międzyrzec – Wólka Krzymowska – Tłuściec – Międzyrzec.

Więcej »
20_01-d-ue-przyszlosc-europy-konferencja

Wieści z Unii: Konferencja w sprawie przyszłości Europy

Ludzie muszą znaleźć się w samym centrum wszystkich naszych strategii politycznych – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej przedstawiając swoje propozycje formuły konferencji w sprawie przyszłości Europy, która ma rozpocząć się w Dniu Europy, 9 maja 2020 r. i potrwać dwa lata. Konferencja ma umożliwić przejrzystą debatę z obywatelami wywodzącymi się z różnych środowisk i reprezentującymi różne grupy społeczne.

Więcej »
19_03 d rada gminy mp sesja zaproszenie

16. Sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski (zaproszenie)

XVI Sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski odbędzie się w dniu 31 stycznia o godz. 13.00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Wysokie ul. Rudnicka 36. Wśród punktów obrad znajdzie się m.in. udzielenie pożyczki  dla Międzyrzeckiej Spółdzielni Socjalnej „RAZEM”, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Bialskiemu na opracowanie dokumentacji projektowej dróg powiatowych Nr 1006L i Nr 1007L, udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Bialskiemu na dofinansowanie przewozów oraz przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie gminy w 2020 roku. 

Więcej »
20_01_24_dzien_seniora_lomazy

Łomazy: Dzień Babci i Dziadka z Czerwonym Kapturkiem w tle

Już po raz drugi w ramach projektu „Aktywny senior!” w gminie Łomazy  świętowano Dzień Babci i Dziadka. To spotkanie okolicznościowe zostało zorganizowane 21 stycznia 2020 r. Tym razem główną atrakcją wieczoru było humorystyczne przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowane przez osoby prowadzące zajęcia projektowe, opiekunów oraz koordynatora. Niespodzianka okazała się być bardzo trafiona, bowiem rozbawiła niejednego seniora do łez.

Więcej »
20_01mpmok_ferie pracowni graficznej startowe

Międzyrzec Podlaski: Ferie w pracowni graficznej MOK powinny trwać cały ROK! (galeria)

W Międzyrzecu Podlaskim dzieci i młodzież pod kierunkiem instruktor Anety Pliszki miały okazję poznać tajniki warsztatu grafiki artystycznej. Dowiedziały się jakie są techniki graficzne i poznały jedną z nich zwaną linorytem (grafika druku wypukłego). Próbowały swoich sił w stworzeniu pierwszej pracy wycinanej za pomocą dłutek, następnie pokrywały farbą drukarską matryce i drukowały na prasie graficznej. Część odbitek powstała na papierze, część na koszulkach. Prace można było zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

Więcej »
82360281_1514773545352437_1681359987055525888_n

Ludność. Fatalny miniony rok 2019 – jest nas mniej o 1000 osób!

W ciągu 2019 roku ubyło nas około 1009 osób! Stan liczby mieszkańców zameldowanych na stałe na 31 grudnia 2019 roku w Białej Podlaskiej wynosił 55 tys 883 osób a ubyło w ciągu minionego roku 309 bialczan. W powiecie bialskim tendencja jest podobna, w ciągu 2019 roku liczba mieszkańców zmniejszyła się o około 700 osób. Na dzień 31 grudnia 2019 powiat zamieszkiwało 111 tys 336 osób.

Więcej »
20_01policjabp_samochod ktorym kierowal 52-latek

Kryminałki: Jechał zygzakiem drogą krajową K-2

Noc w policyjnym areszcie spędził 52-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany został po telefonie innego uczestnika ruchu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca cysterny jechał krajową dwójką zygzakiem. W organizmie miał 2,3 promila alkoholu. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej »

Reklama