Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie noworoczne z prezydentem (film) (galeria)

7 stycznia w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie noworoczne z prezydentem miasta. Była to okazja do podsumowania minionego roku oraz podziękowań dla osób zasłużonych dla rozwoju miasta w różnych dziedzinach.

Na spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, służb mundurowych, spółek miejskich, pracownicy Urzędu Miasta, bialscy przedsiębiorcy, dyrektorzy bialskich szkół oraz przedstawiciele licznych stowarzyszeń i instytucji z terenu miasta.

– Cieszy mnie to, że jest nas tak dużo, czym dajecie państwo wyraz, że hasło o budowaniu wspólnoty nie jest pustym hasłem, że chcecie tą wspólnotę budować razem z nami, że potrafimy wznieść się ponad podziałami i być razem. Mam nadzieję, że jest to pierwszy etap budowania jeszcze większej wspólnoty bialczan – powiedział na otwarciu gali przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz.

Zebrani na sali obejrzeli krótki materiał filmowy, który w telegraficznym skrócie zaprezentował działania i inwestycje, jakie realizowane były w Białej Podlaskiej w minionym 2019 roku.

Po prezentacji głos zabrał gospodarz spotkania prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. – To, że wszyscy państwo jesteście tutaj dzisiaj, to bardzo miłe dla nas samorządowców, że tą wspólnotę tworzymy, że ta wspólnota to nie tylko świętowanie, jak podczas takich, jak dzisiejsza uroczystości, ale przede wszystkim wspólne branie odpowiedzialności za rozwój naszego miasta. Łączy nas Biała Podlaska. Mam to nieodparte wrażenie, że tak jest w istocie.

Podczas gali prezydent miasta wręczył również okolicznościowe podziękowania promującym dobry wizerunek miasta przedsiębiorcom, działaczom sportowym, trenerom, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz ludziom kultury.

Wieczór uświetnił występ taneczno – muzyczny dzieci i młodzieży w towarzystwie kapeli ludowej ćwiczących na co dzień pod okiem instruktorów Bialskiego Centrum Kultury. Było skocznie, ludowo i niezwykle kolorowo. Publiczność była zachwycona i nagradzała młodych artystów gromkimi brawami.

Na koniec prezydent miasta w towarzystwie przewodniczącego rady miasta złożył wszystkim noworoczne życzenia. – Niech ten nowy rok przyniesie nam dużo radości. Niech w stawaniu czoła codziennym wyzwaniom towarzyszy wam ta śmiałość, którzy ci wspaniali młodzi ludzie przed chwilą zaprezentowali. Niech taki optymizm, tyle wewnętrznej siły i radości wspiera nas w naszych codziennych poczynaniach, dla rozwoju osobistego, naszych rodzin, waszych firm, stowarzyszeń i fundacji i wszystkich innych oraz naszej Białej Podlaskiej. Szczęśliwego Nowego Roku.

Wkrótce nasz materiał filmowy z wydarzenia a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama