Reklama

Rakowiska: Wójt i Prezydent czytali dzieciom (galeria)

Wójt Wiesław Panasiuk czytał dzieciom z przedszkola w Rakowiskach w dniu 19 grudnia, prezydent Michał Litwiniuk odwiedził przedszkole w dniu 3 stycznia. Obaj uczestniczyli w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

19 grudnia Wiesław Panasiuk, Wójt Gminy Biała Podlaska odwiedził Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach. Pan Wójt przeczytał dzieciom bajkę pt. „Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia”. Ulubiony bohater przedszkolaków czekając na Świętego Mikołaja musi być lepszy i grzeczniejszy. Kapryśna myszka podobnie jak dzieci nie zawsze zachowuje się idealnie, jego mama wie, że Boże Narodzenie to dobry moment aby pomóc mu stać się lepszym. Dzięki Panu Wójtowi dzieci poznają nowe przygody swojego ulubionego bohatera.

Wójt biorąc udział w akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych,. Czytanie dzieciom niesie za sobą wiele korzyści, są to m.in

– wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości;
– uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu;
– przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania;
– uczy myślenia- rozwija wyobraźnię;
– poprawia koncentrację;
– ćwiczy pamięć;
– przynosi wiedzę ogólną;
– ułatwia naukę;
– uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną;
– jest znakomitą rozrywką;
– zapobiega uzależnieniu od mediów;
– kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

3 stycznia Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach odwiedził Pan Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska chcąc również włączyć się w tak wspaniałą akcję czytelniczą. Zaproponował przedszkolakom książkę E. Stadtmuller pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja”. Dzieci z uwagą słuchały wybranej przez Pana Prezydenta Literatury. Następnie Pan Prezydent urozmaicił spotkanie pokazując dzieciom instrument, który przyniósł ze sobą, była to gitara, którą ukrył w futerale. Dzięki temu dzieci poznały również przedmiot, w którym możemy trzymać gitarę, czyli futerał. Spotkanie zwieńczyło wspólne śpiewanie kolęd.

Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z wizyty Pana Wójta i Pana Prezydenta, w ramach wdzięczności wręczyły im podziękowania.

 

materiał: Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach
zdjęcia tekst: Karolina Malczuk Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama