Reklama

Rakowiska: Wójt i Prezydent czytali dzieciom (galeria)

Wójt Wiesław Panasiuk czytał dzieciom z przedszkola w Rakowiskach w dniu 19 grudnia, prezydent Michał Litwiniuk odwiedził przedszkole w dniu 3 stycznia. Obaj uczestniczyli w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

19 grudnia Wiesław Panasiuk, Wójt Gminy Biała Podlaska odwiedził Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach. Pan Wójt przeczytał dzieciom bajkę pt. „Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia”. Ulubiony bohater przedszkolaków czekając na Świętego Mikołaja musi być lepszy i grzeczniejszy. Kapryśna myszka podobnie jak dzieci nie zawsze zachowuje się idealnie, jego mama wie, że Boże Narodzenie to dobry moment aby pomóc mu stać się lepszym. Dzięki Panu Wójtowi dzieci poznają nowe przygody swojego ulubionego bohatera.

Wójt biorąc udział w akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych,. Czytanie dzieciom niesie za sobą wiele korzyści, są to m.in

– wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości;
– uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu;
– przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania;
– uczy myślenia- rozwija wyobraźnię;
– poprawia koncentrację;
– ćwiczy pamięć;
– przynosi wiedzę ogólną;
– ułatwia naukę;
– uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną;
– jest znakomitą rozrywką;
– zapobiega uzależnieniu od mediów;
– kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

3 stycznia Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach odwiedził Pan Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska chcąc również włączyć się w tak wspaniałą akcję czytelniczą. Zaproponował przedszkolakom książkę E. Stadtmuller pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja”. Dzieci z uwagą słuchały wybranej przez Pana Prezydenta Literatury. Następnie Pan Prezydent urozmaicił spotkanie pokazując dzieciom instrument, który przyniósł ze sobą, była to gitara, którą ukrył w futerale. Dzięki temu dzieci poznały również przedmiot, w którym możemy trzymać gitarę, czyli futerał. Spotkanie zwieńczyło wspólne śpiewanie kolęd.

Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z wizyty Pana Wójta i Pana Prezydenta, w ramach wdzięczności wręczyły im podziękowania.

 

materiał: Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach
zdjęcia tekst: Karolina Malczuk Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Efektowny prezent na Walentynki. Pod urokiem operetki (galeria)

Bialska kultura ma się doskonale, a jej wisienką na torcie zdają się być kolejne odsłony festiwalu operetkowo – musicalowy „:Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego”. Po wrześniowej, znakomicie przyjętej gali festiwalu w hali sportowej przy ul. Marusarza, artyści ze Sceny Orfeo ponownie zagościli w Białej Podlaskiej. Na zaproszenie prezydenta miasta Michała Litwiniuka dali 14 lutego porywający emocjonalnie koncert „Od Zemsty nietoperza do Upiora w operze”. Wypełniły go wielkie szlagiery operetkowe i musicalowe, znane wcześniej z wykonań na nowojorskim Broadwayu.

Czytaj więcej »

Dzień Kobiet w Sławacinku Starym (zaproszenie)

Zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet! Imprezie patronuje i współorganizuje: Wójt Gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej z dyrektorem Agnieszką Borodijuk. Organizatorzy serdecznie zapraszają na program muzyczno -kabaretowy „KOCHAĆ KOBIETY”. Zapraszamy 1 marca 2020 godz. 15:00, hala sportowa w Sławacinku Starym. A w programie moc atrakcji dla ciała, ducha i ucha!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Sesja samorządowa Rady Gminy (film)

Podczas 14. sesji samorządowej gmin y Biała Podlaska, zwołanej w piątek na 14 lutego, radni podjęli kilka uchwał ważkich dla przyszłości gminy. Obrady rozpoczęła informacja wójta Wiesława Panasiuka o działalności między sesjami (poprzednia miała miejsce 21 stycznia w Ciciborze Dużym). Wójt poinformował m.in. o staraniach w Urzędzie Marszałkowskim i Urzędzie Rady Ministrów o pieniądze na budowę dróg gminnych i dokończenie rozpoczętej w ubiegłym roku rozbudowy Szkoły Podstawowej w Grabanowie. Bez funduszy zewnętrznych realizacja obu zadań będzie kłopotliwa.

Czytaj więcej »

Reklama