Reklama

Sławacinek Stary: Ruszyły prace przy budowie chodnika (galeria)

Zakład Usług Drogowych Kamidek z Konstantynowa rozpoczął prace przy budowie pięciu tysięcy metrów chodnika w Sławacinku Starym. To jedna z najważniejszych i największych inwestycji drogowych prowadzonych przez podmiejską gminę w ostatnim czasie. Gmina Biała Podlaska sukcesywnie inwestuje w trasę Biała Podlaska - Sycyna. To droga przejęta kilka lat temu od Powiatu Bialskiego z Zarządu Dróg Powiatowych. Przejęcie jej przez samorząd gminny znacznie przyśpieszyło modernizację trasy. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu droga była zupełnie gruntowa a już na pewno nikt wtedy nie myślał o chodniku.

Gmina Biała Podlaska notuje sukces w staraniach o środki z Funduszu Dróg Samorządowych. W zakres prac dofinansowanych znalazła się budowa nawierzchni, budowa chodników i zjazdów, budowa kanalizacji deszczowej w Sławacinku Starym. Łączna długość odcinka to 4,434 km, wartość projektu – 3 mln 837 tys 402 zł 71 groszy. Dofinansowanie to ponad 2 mln 302 tys zł (60%), wkład własny ok. 1 mln 535 tys zł. Okres realizacji – maj 2020 – kwiecień 2021.

Prace rozpoczęto i trwają na odcinku wschodnim, po południowej stronie drogi. Ziemia wybierana jest od skrzyżowania przy świetlicy wiejskiej po ulicę Sławacińską w Białej Podlaskiej. Ustawiane są krawężniki i wytyczne zjazdy na posesję. Chodnik na tym odcinku będzie miał szerokość od 1,5 do 3 metrów. Następnie prace przeniosą się na drugą stronę drogi.

 

Wcześniejsze materiały dotyczące tematu artykułu:
Sławacinek Stary: Na razie swoimi siłami budują chodnik (galeria) <<==>> LINK
Sławacinek – Styrzyniec tą drogą pojedziemy już za rok! (galeria) <<==>> LINK 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Krzysztof Sidoruk

    I po co pisać te bzdury odnośnie szerokości chodnika w Slawacinka może drobne sprostowanie szerokość chodnika to od 0.6m do maxymalnie 1.5. Proszę pisać prawdę tam na chodnik 3m nigdzie nie ma miejsca. Dobrze gdyby był 1.5 M w każdym miejscu. Przy takim tempie prac to do końca 2021 się nie wyrobią. A kto posprząta ten bałagan po robocie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama