Reklama

Sławacinek – Styrzyniec tą drogą pojedziemy już za rok! (galeria)

Dwa projekty Gminy Biała Podlaska znalazły się na liście podstawowej Funduszu Dróg Samorządowych do dofinansowania zatwierdzonej przez Premiera. Sukcesywnie publikujemy materiały związane z realizacją ww. inwestycji. Dziś zapraszamy na fotorelację z trasy Sławacinek Stary - Porosiuki - Sławacinek Nowy - Styrzyniec. To najważniejsza obecnie inwestycja drogowa Gminy Biała Podlaska.

Droga o której piszemy dziś to pierwsze zadanie które znalazło się na liście FDS a zaproponowane do realizacji w Gminie Biała Podlaska.

Tytuł zadania to „Dokończenie budowy drogi gminnej 101669L relacji Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska (ul. Sławacińska)”.

W zakres prac wejdzie budowa nawierzchni, budowa chodników i zjazdów, budowa kanalizacji deszczowej. Łączna długość odcinka to 4,434 km, wartość projektu – 3 mln 837 tys 402 zł 71 groszy. Dofinansowanie to ponad 2 mln 302 tys zł (60%), wkład własny ok. 1 mln 535 tys zł. Okres realizacji – maj 2020 – kwiecień 2021.

– Pandemia to trudny okres dla nas wszystkich, także dla samorządów. Mimo trudności realizujemy zaplanowane inwestycje. Bardzo mi osobiście zależało na kontynuacji budowy drogi Styrzyniec – Sławacinek. W momencie zamknięcia „krajówki”, drogi DK-2, to właśnie tędy jedzie znaczna ilość kierowców, skracając sobie postój. Droga która wchodzi w etap realizacji staje się w momentach utrudnień na głównej trasie swoistym bypassem – obwodnicą. Ze względów bezpieczeństwa, usprawnienia ruchu ale i odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkających przy niej ludzi jak i w perspektywie ogromnym zainteresowaniem nowych inwestorów budownictwa indywidualnego, rozwojem Sławacinka, Porosiuk i Styrzyńca budowa tej drogi staje się koniecznością. Ciesze się, ze nam się udało. Za rok pojedziemy nową trasą! – mówi wójt Wiesław Panasiuk.

wcześniejsze materiały na ten temat:

Fundusze na drogi – doceniono starania bialskiej gminy! <<==>> LINK

Pojedziemy 37 kilometrami nowych i wyremontowanych dróg <<==>> LINK

W tym rejonie Gminy Biała Podlaska, po wykonaniu zaplanowanego zadania na pierwszy plan wysuną się kolejne drogi: łącznik ze Sławacinka Nowego Planowej do Podłąki (Dworska), łącznik Styrzyniec – Sycyna, droga w kierunku na Surmacze coraz częściej też jako drogi do realizacji pojawiać się będą drogi osiedlowe w rejonie Sławacinka Starego, Sławacinka Nowego, Porosiuk i Styrzyńca.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Konrad Gąsiorowski dyrektor biura ds. pozyskiwania funduszy i promocji gminy / Leszek Niedaleki
mapa: openstreetmap.org
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama