Reklama

Sławacinek Stary: Na razie swoimi siłami budują chodnik (galeria)

Pracuje Fundusz Sołecki. W tym roku Rada Sołecka Sławacinka Starego (gm. Biała Podlaska) postanowiła większość funduszy (17 tysięcy 840 zł) przeznaczyć na budowę 117 metrów chodnika w centrum miejscowości. Budowa kolejnych odcinków z Funduszy Sołeckich przez kolejnych wiele lat być może nie będzie już potrzeba, wszystko zależy od oceny projektu Urzędu Gminy Biała Podlaska który z funduszy rządowych zakłada budowę łącznie około 5 kilometrów chodnika w Sławacinku Starym w jednym rzucie.

To przedłużenie deptaka przy ulicy dojazdowej z ulicy Warszawskiej w kierunku szkoły – ten odcinek już istniał – a nowy pozwoli dojść do przystanku autobusowego przy świetlicy wiejskiej w Sławacinku Starym. Nowy odcinek chodnika, choć niewielki – 117 metrów długości – skomunikuje też parking przy Ochotniczej Straży Pożarnej, plac przy OSP i świetlicy i właśnie świetlicę wiejską.

Pozostałe pieniądze z Funduszu Sołeckiego przeznaczono w Sławacinku Starym na montaż w tym roku monitoringu przy zespole budynku świetlicy wiejskiej i jednostki OSP.

Nowy odcinek chodnika wchodzi już swoim przebiegiem w główną drogę przejazdową przez miejscowość. Jeśli Rada Sołecka w 2020 roku nie będzie zmuszona do przeznaczenia przyszłorocznych pieniędzy z Funduszu Sołeckiego na inne pilne czy wynikłe w między czasie do zaspokojenia lokalnej społeczności potrzeby to w 2020 roku w planach jest budowa kolejnego odcinka chodnika. Jego przedłużenie od przystanku przy świetlicy w stronę ulicy prowadzącej do kaplicy.

Być może jednak budowa kolejnych fragmentów chodnika przy głównej drodze w Sławacinku Starym nie będzie jednak potrzeba i pieniądze będzie można przeznaczyć na inne cele albo chodniki przy innych ulicach w miejscowości. Bowiem Gmina Biała Podlaska jednocześnie złożyła wniosek do projektów rządowych budowy i przebudowy dróg na inwestycje realizowaną łącznie na odcinku prawie 6 kilometrów drogi od ulicy Sławacińskiej w Białej Podlaskiej i granic miasta i gminy, poprzez Sławacinek Stary, Porosiuki, Sławacinek Nowy aż do Styrzyńca. W projekcie tym zawarta jest budowa łącznie prawie 5 kilometrów chodników, brakującego łącznika pomiędzy Sławacinkiem/Porosiukami do Styrzyńca, aż po odwodnienie drogi w Styrzyńcu. Czy to się uda? Musimy poczekać na wyniki ocen projektów.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama