Reklama

Biała Podlaska: Ulica Podmiejska – prace postępują – energetyka nadal czeka? Na co? (galeria)

Ekipy Tre-Drom Biała Podlaska kontynuują prace przy przebudowie ul. Podmiejskiej. Totalna przebudowa ulicy zaplanowana została na całej jej długości. Od ul. Armii Krajowej do ul. Francuskiej. Planowany termin zakończenia przebudowy to koniec czerwca 2022 r.

Procentowo? Stawiamy na 60 do 70 procent wykonanego już zadania. Gotowe do położenia właściwej warstwy ścieralnej są odcinki Podmiejskiej od Armii Krajowej do: Augusta Fieldorfa, dalej do Kasztanowej, Lipowej i Bolesława Prusa. Przy tym odcinku oprócz warstwy podbudowy asfaltowej, krawężników, nowych lamp oświetleniowych jest już i chodnik oraz zjazdy na posesje.

Stara sieć energetyczna nadal blokuje budowę
Problematyczna jest wciąż północna strona ulicy. Energetycy nie zdemontowali nadal starej linii napowietrznej. Dopóki to nie nastąpi nie będzie można przystąpić do budowy ścieżki rowerowej i zjazdów na posesje po tej stronie ulicy.

Rozpoczęto budowę chodników i zjazdów na odcinku od Bolesława Prusa do Stefana Żeromskiego. Powstaje rondo na skrzyżowaniu Podmiejskiej i Żeromskiego. Prace przy przebudowie sieci podziemnych oraz budowie nowych mediów w tym kanalizacji deszczowej przeniosły się na odcinek Podmiejskiej od Żeromskiego poprzez Mikołaja Dziedzickiego do Francuskiej. Tu nastąpi też niebawem rozpoczęcie prac przy ustawianiu krawężników ulicznych.

Przypomnijmy, że w zakres zadania wchodzi również przebudowa skrzyżowania z ulicą Francuską. Dodatkowo przy Francuskiej 1. Tu ma powstać zatoka autobusowa oraz plomba chodnika od Podmiejskiej do Obwodowej.

Niebawem film z prowadzonych prac na przełomie lutego i marca!

Ulica Podmiejska nabiera kształtów – początek października 2021 (film) (galeria) <<==>> LINK
Biała Podlaska: Podmiejska – Litwiniuk obiecał – Prezydent dotrzymał słowa (film) (galeria)
https://www.radiobiper.info/2021/07/07/biala-podlaska-podmiejska-litwiniuk-obiecal-prezydent-dotrzymal-slowa-film-galeria/

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama