Reklama

Ulica Podmiejska nabiera kształtów – początek października 2021 (film) (galeria)

Prace budowlane przy ulicy Podmiejskiej postępują z dnia na dzień. Prezentujemy stan realizacji inwestycji w pierwszych dniach października 2021 r. Pewnie wszystko szłoby zdecydowanie sprawniej i szybciej gdyby nie energetyka. PGE Spółka Skarbu Państwa nadal opóźnia i blokuje inwestycje.

Według zaplanowanych działań inwestycyjnych ulica Podmiejska zostanie m.in. poszerzona i uzupełniona o sieć mediów, w tym kanalizację deszczową. Powstanie ścieżka rowerowa i chodnik, a także rondo. 

W momencie naszej obecności na ulicy Podmiejskiej, wykonywania fotorelacji, prace drogowe prowadzone były na 3/4 odcinka ulicy zaplanowanego do realizacji w podczas wykonywanego zlecenia. Prace wykonują ekipy TreDromu (branża drogowa) i Budomexu (kanalizacja). 

Podmiejska na dziś
Krawężniki ułożone zostały w pasie ulicy do skrzyżowania z ulicą Kasztanową. Chodniki powstawały na odcinku od skrzyżowania z Armii Krajowej / Fedorowicz do skrzyżowania z ulicą Fieldorfa. Krawężniki chodnikowe powstały na kolejnym odcinku ulicy Podmiejskiej od Fieldorfa do Pileckiego. W przygotowaniu pas podbudowy pod chodnik od Pileckiego do ulicy Kasztanowej. Podbudowa drogowa ulicy położona została do skrzyżowania z ulicą Fieldorfa. Krawężniki drogowe pobudowano na powstających nowych skrzyżowaniach ulic: Podmiejska / Fedrowicz (przedłużenie w stronę nowego osiedla w kierunku na al. Jana Pawła II); Podmiejska / Fieldorfa; Podmiejska / Pileckiego; Podmiejska / Kasztanowa; Podmiejska / Lipowa i Podmiejska / Prusa. Skrzyżowanie ulic Podmiejska – Żeromskiego, docelowo rondo, jest obecnie końcową fazą obecnie prowadzonych prac. Trwają w tym miejscu przebudowy mediów i sieci podziemnych.

PGE Spółka Skarbu Państwa nadal opóźnia i blokuje inwestycje
Prace prowadzone są w pasie ulicy Podmiejskiej i po jej południowej części – chodniki, zjazdy, skrzyżowania. Nadal, z uwagi na opóźnienia generowane przez PGE – Polska Grupa Energetyczna. Po stronie północnej ulicy, nadal nie przepięto sieci energetycznych a co za tym idzie, nie jest możliwy demontaż słupów energetycznych na których umocowane są lampy drogowe. To tutaj poprowadzona zostanie ścieżka rowerowa. TreDrom i Budomex instalując co prawda nowe okablowanie po północnej stronie ulicy, gotowi są też do ustawiania nowych słupów oświetleniowych wraz z nowymi oprawami LED, ale to wszystko co na dziś można wykonać. To nie jedyne miejsce na mapie miasta ale i regionu gdzie Spółka Skarbu Państwa opóźnia i blokuje inwestycje samorządowe i prywatne. Wykonawcy prac mimo wszystko chcą jeszcze w październiku zamontować część nowych lamp, być może uda się do na odcinku od skrzyżowania z Armii Krajowej i Fedorowicz do skrzyżowania z ulicą Pileckiego. Na tym odcinku przepiąć następnie zasilanie, wyłączyć energochłonne stare oświetlenie i uruchomić nowe ledowe.

Przy dobrych wiatrach, PGE upora się ze swoimi projektami, pozwoleniami i przetargami dopiero w grudniu br.

 

Więcej o szczegółach przebudowy ulicy Podmiejskiej 

Biała Podlaska: Podmiejska – Litwiniuk obiecał – Prezydent dotrzymał słowa (film) (galeria) <<==>> LINK

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama