Reklama

Biała Podlaska: Jest ich 6.. Miejskie ulice do wybudowania w 2022 roku. Łącznik w Sielczyku

Jest ich znacznie więcej. Na liście inwestycji drogowych znajduje się kilkadziesiąt pozycji lokalizacji prac. Od budowy ulic od podstaw po modernizacje, nakładki, chodniki i ścieżki rowerowe. Kilka z nich przeszło z roku 2021. Kontrolujemy sytuację i będziemy zaglądali w tym roku wszędzie tam, gdzie "ma się dziać"! W tej serii przedstawimy jednak te ulice, które pojawiły się w budżecie br. jako nowości inwestycyjne wśród dróg osiedlowych. Rozpoczynamy prezentacją łącznika pomiędzy ulicami Sielczyk i Zagrodowa. Już jutro kolejna lokalizacja.

W uchwale budżetowej Miasta Biała Podlaska na rok 2022, inwestycje wykonywane na drogach publicznych rangi miejskiej – drogi osiedlowe – mają wartość 5 milionów zł, w tym 3 miliony 400 tysięcy zł ze środków zewnętrznych – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja będzie realizowana zgodnie z tzw. „Planem budowy dróg”.

Na 2022 zaplanowanych do realizacji zostało 6. (sześć) ulic. W materiale łącznik o długości ok. 210 metrów, pomiędzy ulicami Sielczyk i Zagrodowa.

W linkach znajdziecie fotorelacje z ulic które również w tym roku zostaną budowane a będzie to nadrabianie roku minionego.

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.4 Na Skarpie (galeria) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.1 Generała Kleeberga (galeria) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.2 Antoniego Czecha która w zeszłym roku zamieniona została na ulicę Stanisława Maczka <<==>> LINK

W 2021 roku z Planu Budowy Dróg udało się zrealizować budowę ulicy Stanisława Damrosza na Osiedlu Kosynierów. Tu zresztą – wrzutą, bo wcześniej nieplanowane – powstały również wspólnie z deweloperem ulice: Władysława Bownika, ks. Edmunda Barbasiewicza, Haliny Łuczyckiej i Wandy Madler.

Biała Podlaska: Budowa ulic na osiedlu Kosynierów (galeria) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Pierwsza warstwa asfaltu na Nartowskiego i Furmana (galeria) <<==>> LINK

Łącznik ulic Sielczyk z Zagrodową – stan styczeń 2022 roku:

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapa: geoportalbiałapodlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama