Reklama

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.1 Generała Kleeberga (galeria)

Biała Księga Budowy Dróg. 2021 rok jest drugim kolejnym rokiem obowiązywania ustaleń pomiędzy prezydentem Białej Podlaskiej a Radą Miasta w sprawie ustalenia listy i sukcesywnej realizacji budów zapisanych w Księdze ulic. Na ten cel zabezpieczono trzy miliony złotych w budżecie br.. Cztery ulice czekają w kolejce w tym roku. Przedstawiamy pierwszą z nich - ul. Generała Franciszka Kleeberga.

Ulica położona jest na osiedlu Warszawska. Od północy rozpoczyna się na wysokości skrzyżowania ulic Warszawskiej i Pokoju. Na odcinku od Warszawskiej w kierunku na południe i skrzyżowanie z ulicą Sławacińską, ulica Kleeberga posiada nawierzchnię z kostki brukowej i stanowi odcinek ulicy pieszy/rowerowy a jedynie częściowo jest to dojazd do położonych przy tym odcinku kilku posesji.

W 2021 ekipy drogowe wkroczą na odcinek ulicy Generała Franciszka Kleeberga od skrzyżowania z ulicą Sławacińską a ulicą Żurawią. Tu nadal brak nawierzchni. W czasie budowy ulicy Żurawiej powstał jedynie dwudziestometrowy utwardzony odcinek bezpośrednio ze zjazdu z Żurawiej „na zakręcie”. Planowana inwestycja pozwoli na budowę 180 metrów ulicy, koszt realizacji tego zadania oszacowano na 480 tys zł.

Dość ciekawa ulica i jeszcze z perspektywą dodatkowej zabudowy mieszkaniowej. O ile dziś zwarta zabudowa jednorodzinna istnieje po wschodniej stronie odcinka ulicy Kleeberga od Warszawskiej do Żurawiej o tyle zachodnia strona ulicy, głównie od Warszawskiej na południe, to tereny niezabudowane z dużą perspektywą.

Więcej informacji o Białej Księdze Budowy Dróg w materiale:
Biała Podlaska: Plan Budowy Dróg na lata 2020-2023 (film) (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama