Reklama

Krzysztof Olesiejuk z Bialską Nagrodą Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej

Inauguracja 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego miała miejsce w dniu 18 września. Tego dnia, prezydent Michał Litwiniuk wręczył Bialskie Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszów Radziwiłłowej. Statuetki otrzymali: Jan Maraśkiewicz i Krzysztof Olesiejuk. Przedstawiamy laureatów. W materiale sylwetka drugiego z nich. Niebawem film a w nim rozmowa z nagrodzonym.

Krzysztof Olesiejuk ukończył Uniwersytet Śląski na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym. Pracę zawodową rozpoczął w Młodzieżowym Domu Kultury w Białej Podlaskiej w 1995 roku, gdzie prowadził koło wokalne i instrumentalne.

W 1998 roku założył Studio Wokalne Brevis, które istnieje do dnia dzisiejszego. Długoletnia praca zawodowa oraz zebrane doświadczenie, które przekazuje swoim podopiecznym, owocuje wieloma sukcesami na szczeblach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Wokalistki i wokaliści zespołu brali udział w programach telewizyjnych takich jak „Must be the music” i „The voice of Poland”.

Krzysztof Olesiejuk jest laureatem wielu festiwali, przeglądów i konkursów w kraju i za granicą między innymi: 3 Ogólnopolskiego Dziecięco – Młodzieżowego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Złoty Flecik”, Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, 17 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „W XXI-Wieku”. Dzięki wspaniałej pracy i pełnemu zaangażowaniu Krzysztofa Olesiejuka, Studio Wokalne Brevis reprezentuje wysoki poziom artystyczny.

W wolnych chwilach laureat Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej ’21, pisze teksty i muzykę poetycką, którą możemy posłuchać na kanale YouTube i Facebooku.

Uhonorowanie Krzysztofa Olesiejuka Bialską Nagrodą Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej I stopnia to wyróżnienie za działalność na rzecz upowszechniania amatorskiego ruchu artystycznego w Białej Podlaskiej a także podziękowanie za całokształt pracy artystycznej.

Jan Maraśkiewicz z Bialską Nagrodą Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama