Reklama

Porosiuki: Gotowa ścieżka rowerowa (galeria)

Prace nad budową ścieżki rowerowej z Porosiuk w ulicę Borową w Białej Podlaskiej zostały zakończone. Odwiedziliśmy oddany w pełni do użytku odcinek. Dalszy bieg ścieżki to ulica Żabia, wlot na Drogę Wojskową i kładką na Krznie przejście na stronę północną. Omawiany dziś i pokazany na zdjęciach odcinek z Porosiuk na wschód to fragment kilkunastu kilometrów ścieżek rowerowych jakie powstają w ramach infrastruktury umożliwiającej wykorzystanie i odkrywanie walorów przyrodniczo – wypoczynkowo – rekreacyjnych Doliny Rzeki Krzny.

Ścieżka w Porosiukach powstała na podbudowie mieszanki kruszyw. Nawierzchnię wierzchnią stanowi wzmocniona mieszanka betonu i cementu. Jest to szeroka, czterometrowa ścieżka pieszo-rowerowa. Pomyślane jest to w ten sposób aby połączyć elementy edukacji z rekreacją.

Budowę ścieżki zrealizował bialski Tre-Drom. Ścieżka wyposażona zostaje w małą architekturę. Ciekawostką jest to, że większość ławek, stolików, koszy na śmieci wykonanych jest z drewna drzew kolidujących a wyciętych w momencie wytyczania przebiegu ścieżki. Z materiału drzewnego powstanie też kolejny oprócz wiaty przy przystani obiekt o charakterze agroturystycznym.

Porosiuki: Dywanik z betonowego kruszywa – odwiedzamy ścieżkę rowerową (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama