Reklama

Biała Podlaska: Pomoc. Żywność. Kolejki. Potrzeby wzrosną!

Centrala Zakładu Gospodarki Lokalowej przy ulicy Żeromskiego - magazyn miejskiej spółki - ponownie stał się dla setek mieszkańców miasta Biała Podlaska, miejscem głównym, docelowym i w którym część spędziła sporo czas w dniu 12 czerwca. W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym czekała na potrzebujących paczka żywnościowa. Łącznie rozdano kilkanaście ton najbardziej potrzebnych i nie psujących się szybko produktów żywnościowych. To już któraś z kolei akcja. W materiale link do relacji z kilku poprzednich.

Obecni byli wolontariusze Fundacji Kreacja Magia Rąk i wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża z szefową Małgorzatą Adamczyk, kierownikiem Delegatury PCK i szefową Centrum Zainteresowań Aktywnych Seniorów w Białej Podlaskiej przy ulicy Zygmunta Augusta. Żywność odbierało ponad 1000 osób zakwalifikowanych wcześniej do uzyskania tego typu pomocy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Akcja wspierana jest przez Miasto Biała Podlaska. Miejsce rozdawania żywności użyczane jest na czas akcji i to tutaj, na magazyn przy Żeromskiego zrzucanych jest raz za razem kilkanaście palet różnego asortymentu żywnościowego finansowanego w ramach Programu Unii Europejskiej. Zaczyna brakować wolontariuszy. Z akcja na akcję jest ich mniej. Może warto przed akcją dać informację poprzez media o planowanej podobnej akcji a tym samym zgłoszą się czy osoby czy grupy osób a być może stowarzyszenia czy organizacje nieformalne które szybko i sprawnie wesprą swoją pracą rozdawanie żywności.

Każda akcja wiąże się z dłuższymi kolejkami. Z jednej strony to sygnał, że osoby wytypowane traktują poważnie przyznaną pomoc i jest ona znaczącym wkładem w domowych budżetach, ale z drugiej strony nie ubywa pomimo wielu programów socjalnych, transferów pieniężnych Rządu, tarcz, „nowych i starych ładów” osób ubogich i potrzebujących.

Pytanie – ile z tych osób – mogłoby znacznie lepiej poradzić sobie samodzielnie – gdyby tylko chciało lub otrzymało nieco inne – ukierunkowane wsparcie – na dobrze płatną pracę, edukacje i szkolenia, polepszenie warunków mieszkaniowych czy komunikacyjnych.

Z naszych informacji wynika bowiem, że w kolejnych akcjach związanych z pomocą żywnościową zakwalifikowanych ma być o kilkaset kolejnych osób więcej. Dziś około 1200 osób wpisywanych jest na listy, w kolejnych edycjach akcji liczba ta zwiększyć ma się do około 1700 osób.

Biała Podlaska. Pomoc żywnościowa trafia do mieszkańców miasta <<==>> LINK
Biała Podlaska: Prawie 11 ton żywności rozdane mieszkańcom miasta (film) (galeria) <<==>> LINK
Razem z PCK dają dobry przykład i wydają paczki żywnościowe dla potrzebujących – film Biper TV z 1 marca 2021 roku

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama