Reklama

Biała Podlaska: Prawie 11 ton żywności rozdane mieszkańcom miasta (film) (galeria)

To była pracowita sobota na bazie Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. 27 dnia lutego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym jako Podprogram realizowany w Białej Podlaskiej dotarło do miasta około dwudziestu palet pełnych żywności. Tego dnia została zorganizowana akcja wydawania przez Polski Czerwony Krzyż żywność dla 1079 mieszkańców miasta a zakwalifikowanych do uzyskania takiej pomocy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na każdą zakwalifikowaną osobę przypadło około 10 kg żywności do odbioru.

Rozdajemy dziś żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Bardzo się cieszę, że jest tyle osób chętnych do pomocy, że są wolontariusze, że pomaga nam dziś Fundacja Kreacja Magia Rąk z Białej Podlaskiej oraz bialscy harcerze na czele z Komendantką II Szczepu Harcerskiego „Genus” z Hufca ZHP w Białej Podlaskiej. Ich pomoc jest bezcenna. Działamy! Polski Czerwony Krzyż działa od stu lat! Będziemy działać kolejne sto i mam nadzieję, że jak najwięcej i najczęściej na terenie Białej Podlaskiej. – mówi Małgorzata Adamczyk kierownik Delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża i szefowa „CZAS” Centrum Zainteresowań Aktywnych Seniorów w Białej Podlaskiej przy ulicy Zygmunta Augusta 6.

W dzisiejszej akcji uczestniczymy prawie całą ekipą, łącznie z szefową Ewą Borkowską, obecna była podczas rozpoczęcia akcji. Angażujemy prawie całe nasze siły, wszystkich którzy mogli dziś pomóc skierowaliśmy właśnie tutaj. Naszym zadaniem jest przygotowanie paczek dla ponad 440 rodzin, co stanowi ponad 1079 osób w tych rodzinach z których każda otrzyma około dziesięciokilogramową paczkę żywnościową. Każda paczka składa się z szynki, groszku, mleka, makaronu, płatków, cukru, fasoli, miodu, sera żółtego i oleju rzepakowego. Takie akcje odbywają się sukcesywnie. To, że wydajemy żywność teraz to nie znaczy, że to koniec. Choć nie znamy kolejnych dokładnych terminów to osoby które kwalifikują się po odbiór tego rodzaju pomocy, są obecne dziś, na pewno zostaną poinformowane o kolejnej tego typu akcji. Każdej z osób przysługuje odbiór określonego asortymentu produktów żywnościowych, dziś wydajemy określoną ich część. – mówi Kamil Węgliński, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

Dziś moje stanowisko pracy znajduje się przy paletach z kartonami z mlekiem. Na każdą osobę która dziś odbiera paczkę żywnościową przysługuje litr mleka. Dziś jesteśmy tu obecni z dużą brygadą z Fundacji która zawsze stara się dawać dobry przykład. Dziewczyny i chłopaki spisują się znakomicie. Jesteśmy i działamy! – mówi Marcin Lubański, prezes Fundacja Kreacja Magia Rąk w Białej Podlaskiej.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama