Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Fotorelacja ze ścieżki rowerowej Brzeska – Kąpielowa (galeria)

W ostatnim czasie ruszyły prace na odcinku ścieżki rowerowej bezpośrednio przy ulicy Kąpielowej. Zebrano stare płyty betonowe. Wyznaczono palikami przebieg ścieżki. Fragment krawężników i szutru pojawił się bezpośrednio za kładką na Krznie w kierunku na Brzeską. Odcinek od ulicy Brzeskiej (bez wpięcia się w istniejącą już ścieżkę) do rowu melioracyjnego jest gotowy. Brakuje nadal wlotu w ścieżkę biegnącą w ulicy Brzeskiej.

Posłuchaj ważnego spotu:

Informowaliśmy już, że nastąpiły zmiany w planie budowy ścieżki. Ścieżka pobiegnie nową trasą. Zmianę wymusiły trudne warunki gruntowe na jakie napotkały ekipy Drogi Mosty Bogdan Szewczak. Tej wiosny nadal jest mokro na łąkach doliny rzeki Krzny. Wysoki poziom wód gruntowych uniemożliwia nadal ciężkiemu sprzętowi wjazd na kolejny odcinek. Ścieżka na wysokości przepustu rowu melioracyjnego (jest już na placu budowy rura pod jego budowę) ostro skręci w stronę rurociągów miejskiego systemu ciepłowniczego. Dalszy fragment ścieżki poprowadzony zostanie w pasie obecnie leżących od lat płyt betonowych stanowiących obecną nawierzchnię przejścia.

Cała ścieżka ma długość ok. 420 metrów. Około 150 metrów jest już gotowych. Ścieżka połączy drogę rowerową z ulicy Brzeskiej poprzez kładkę na rzece Krznie ze ścieżką Doliny Krzny w rejonie ulicy Kąpielowej.

Więcej informacji:
Biała Podlaska: Rowerem z Brzeskiej do Kąpielowej – postęp prac (galeria) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Łącznik Brzeskiej z Kąpielową czyli rowerem i pieszo Doliną Krzny (film) (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama