Reklama

Biała Podlaska: Rowerem z Brzeskiej do Kąpielowej – postęp prac (galeria)

Odwiedziliśmy w świąteczny weekend plac budowy ścieżki rowerowej będącej łącznikiem szlaków północnych (Brzeska, Północna) ze szlakami południowymi (Dolina Krzny, Kąpielowa, Sidorska). Zadanie realizowane jest w ramach realizacji zadania „Budowa ścieżek rowerowych zapewniających dojazd do kładek na rzece Krzna na ulicach Mickiewicza i Kąpielowej w Białej Podlaskiej”. Wykonawcą robót jest firma Drogi Mosty Bogdan Szewczak. Sprawdzamy postęp prac. W materiale najświeższe zdjęcia z placu budowy - stan na 4 kwietnia 2021 roku.

Odcinek od ulicy Brzeskiej (bez wpięcia się w istniejącą już ścieżkę) do rowu melioracyjnego jest prawie gotowy. Trwają ostatnie prace porządkowe przy otoczeniu. Na tym odcinku ścieżka dla urozmaicenia poprowadzona została kilkoma łukami aby nie było monotonnie. Miejsca tu w końcu sporo.

Ścieżka jednak pobiegnie nową trasą
Nadal jest mokro na łąkach doliny rzeki Krzny. Wysoki poziom wody uniemożliwia ciężkiemu sprzętowi wjazd na kolejny odcinek. Dlatego też nastąpiły zmiany w projekcie wykonawczym. Ścieżka na wysokości przepustu rowu melioracyjnego (rury pod jego budowę trafią na plac budowy w tym tygodniu) ostro skręci w stronę rur miejskiego systemu ciepłowniczego. Dalszy fragment ścieżki poprowadzony zostanie w pasie obecnie leżących od lat płyt betonowych stanowiących obecną nawierzchnię przejścia.

Cała ścieżka ma długość ok. 420 metrów. Około 150 metrów jest już gotowych. Ścieżka połączy drogę rowerową z ulicy Brzeskiej poprzez kładkę na rzece Krznie ze ścieżką Doliny Krzny w rejonie ulicy Kąpielowej.

Więcej o realizowanej inwestycji przeczytasz <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama