Reklama

Otwarcie drogi w Jaźwinach (film) (galeria)

Mieszkańcy Jaźwin mają powody do radości. W lipcu do biegł końca drugi etap budowy drogi asfaltowej z Porosiuk do ich miejscowości. Wcześniej na wszystkich dożynkach kobiety z Jaźwin śpiewały pod adresem wójta uszczypliwe kuplety o kłopotach z codziennym dojazdem, choć tak naprawdę nieutwardzona droga miała kategorię powiatową i to starosta bialski powinien być adresatem narzekań. Faktem jest, że wyboista droga gruntowa, zwłaszcza wiosną czy słotną jesienią sprawiała mieszkańcom Jaźwin sporo kłopotów. Narzekania należą jednak do przeszłości.

25 listopada ub. roku wójt Wiesław Panasiuk w towarzystwie dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Krystyny Beń, szefa Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Leszka Horeglada, radnych i przedstawicieli rady sołeckiej uroczyście przecinali wstęgę wieńczącą pierwszy etap utwardzonej trasy do Jaźwin. Oddano wtedy do użytku 900 metrów asfaltowego dywanika. Koszty po połowie pokryli partnerzy przedsięwzięcia, czyli gmina i powiat. (materiał z otwarcia <<==>> LINK)

W tym roku bialskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego Tre-DROM wykonał kolejny, tym razem 1300 – metrowy odcinek asfaltowej nawierzchni, który oficjalnie oddano do użytku 11 września br. Droga ma 6 metrów szerokości na podbudowie z kruszywa. Dywanik asfaltowy ma grubość 8 cm. Do pełni szczęścia przydałaby się jeszcze warstwa ścieralna asfaltu, która zostanie położona za 2-3 lata. Na otwarcie ukończonej inwestycji do Jaźwin przybyły władza gminy z wójtem Wiesławem Panasiukiem na czele, prezes Tre- DROM Wiesław Harasimiuk, dyrektor ZDP Krystyna Beń, radni i przedstawiciele rady sołeckiej. Nie zabrakło podziękowań od mieszkańców pod adresem obu inwestorów i wykonawcy.

Ta droga była w marnym stanie i wielokrotnie słyszałem na ten temat przy okazji różnych spotkań. Nie wszystkie życzenia można jednak spełnić od razu. We współpracy z powiatem bialskim udało się doskonale i od tej pory Jaźwiny mają przyzwoite okno na świat – mówił wójt Wiesław Panasiuk.

Trudno się dziwić zadowoleniu mieszkańców. Utwardzenie tej drogi było bardzo oczekiwane i to od wielu lat. Po większych deszczach zamieniała się w bajoro. Teraz mamy swobodny dojazd i to wszystkich cieszy. Liczymy bardzo na połączenie wsi z sąsiednim Sokulem i w perspektywie na 300-metrowy odcinek drogi gminnej, łączącej nową trasę z kaplicą, sklepem i świetlicą – mówił sołtys Krzysztof Kuśmierczyk.

Oba etapy kosztowały gminę prawie 1,1 mln zł. Jak zapewniła dyrektor Krystyna Beń wieś na krańcu gminy będzie miała jeszcze jedną utwardzoną drogę, tym razem łączącą ją z miejscowością Sokule w gminie Drelów. W tej chwili trwa budowa odcinka długości 3,1 km. Powodów do satysfakcji nie powinno brakować, tym bardziej, że Jaźwiny korzystają od kilku lat z pięknie odnowionej świetlicy.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama