Reklama

Trasa na Kozły – jest już asfalt. Na Musiejówce trwają przygotowania (galeria)

PRD Lubartów po wygranym przetargu i rozpoczęciu prac na trasach powiatowych z Łomaz do Kozłów i dalej do granic gminy Łomazy a zarazem granic Powiatu Bialskiego aż do Kolembród w gminie Komarówka Podlaska, powiat Radzyń Podlaski oraz na odcinku z Kozłów w Gminie Łomazy przez Musiejówkę w Gminie Rossosz postanowiła chyba, że inwestycja ta stać się ma wizytówką wykonawczą dla samej firmy. Pomimo tego, że zakres prac jest ogromny a czas przewidziany na zakończenie to połowa przyszłego roku już teraz można śmiało stwierdzić, że prace postępują w tempie niespotykanym a kolejne elementy modernizowanych tras pojawiają się prawie że na mrugnięcie oka.

Na całej długości trasy 1072 z Łomaz do Kolembród pojawiła się asfaltowa, wyrównawcza warstwa podbudowy. To już w sposób zdecydowany i odczuwalny poprawiło podróż na trasie. Przebudowano pierwsze przepusty. Do przebudowy pozostał most na Żarnicy. W Kolembrodach pojawiło się kilkadziesiąt pierwszych metrów chodników. Przebudowana została jedna zatoka autobusowa, prace trwają na drugiej zatoce. Na odcinku od Kolembród do Kozów położono warstwę ścieralną, od granicy powiatu i gminy w kierunku na Kozły rozpoczęto prace wykończeniowe przy poboczu. Na Musiejówce do lasów przed Rossoszem oznakowano drogę i przystąpiono do zdejmowania warstwy pobocza, droga już teraz stała się szersza i bardziej widoczna.

Zadanie nie jest łatwe. Już to, że prace prowadzone mają być na niespotykanej długości łącznej 8,8 km trasy na Kozły i prawie 2,5 km trasy przez Musiejówkę czyli łącznie ponad 11 kilometrów w jedym projekcie jest nie lada wyzwaniem. Po drodze obszary leśne, pola, łąki, tereny zabudowanie. Samych zjazdów na posesje jest około setki. Do tego kilka przepustów i most nad Żarnicą w Kozłach. Ale i to nie wszystko, chodniki w Kozłach – pierwsze w historii miejscowości – zatoki autobusowe, przebudowa kolizji z sieciami mediów oraz delikatne profilowanie łuków zakrętów i skrzyżowań.

Droga powiatowa Nr 1072 Łomazy-Kolembrody-Wiski przebudowana zostanie na odcinku od km 0+015 (skrzyżowanie z trasą DW 812m ulica Kozłowska z ulicą Rolniczą w Łomazach) do km 9+000 (granica powiatu i gminy pomiędzy Kozłami a Kolębrodami) przebiega po terenie równinnym. Planowany do przebudowy odcinek położony jest w miejscowości Łomazy ulica Kozłowska oraz Kozły. Szerokość istniejącej nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej wynosi 6,0-5,50m o średniej grubości warstwy 4-5cm. |

Geometria trasy drogowej w stanie istniejącym składa się z odcinków prostoliniowych. Niewielka grubość warstwy z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz okres eksploatacji drogi bez gruntowego remontu nawierzchni spowodował iż jezdnia drogi obecnie znajduje się w złym stanie technicznym. Istniejąca nawierzchnia charakteryzuje się dużą ilością uszkodzeń, spękań, ubytków oraz wykruszeń na całej szerokości jezdni. Krawędzie nawierzchni jezdni są mocno zaniżone.

Trasa na Musiejówkę w gminie Rossosz
Remontowany odcinek drogi Nr 1105L jest drogą powiatową klasy L. Przebiega ona przez teren zabudowany oraz teren niezabudowany (lasy, pola). Obecnie istniejąca droga posiada nawierzchnię bitumiczną szerokości około 5.5 m, pobocza gruntowe zmiennej szerokości oraz miejscowe rowy przydrożne. Wzdłuż drogi po obu stronach znajdują się zjazdy na przyległe działki oraz drzewa różnego gatunku. Pod koroną drogi znajdują się przepusty. Szerokość istniejącego pasa drogowego wynosi 7.0 m ÷ 16.0 m. W pasie drogowym występuje linia energetyczna, linia teletechniczna.

Więcej o inwestycji przeczytasz i obejrzysz:
Pierwsze prace na trasie z Łomaz do Kozłów (galeria) <<==>> LINK 
Startuje remont drogi Łomazy – Kozły – Kolembrody i Kozły – Musiejówka (film) (galeria) <<==<< LINK 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
tekst: Leszek Niedaleki / materiały projektowe
mapy: materiały projektowe
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama