Reklama

Biała Podlaska: To będzie piękne! Powstaje rowerowy bulwar nad Krzną! (film) (galeria)

Wykonawcą odcinka pomiędzy dwoma mostami: al Tysiąclecia - al. Jana Pawła II jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółką Akcyjną z siedzibą w Białej Podlaskiej. Umowę na wykonanie podpisano w bialskim magistracie w grudniu zeszłego roku. PRD buduje drogi pieszo – rowerowej w dolinie Krzny w Białej Podlaskiej w ramach większego projektu na odcinku centralnym. Będzie kilka fantastycznych nowych obiektów w mieście! Jeden z nich to bulwar pieszo-jezdny nad Krzną!

film: Powstaje ścieżka rowerowa nad Krzną!

PRD za 4 mln 610 tys wykonuje odcinek centralny ścieżki. Od Zamkowej do Jana Pawła II. Omawiany dziś odcinek to bulwar nad Krzną od mostu od al. Tysiąclecia do mostu (a właściwie pod most) na al. Jana Pawła II. Przebieg tego fragmentu ścieżki wykorzysta kładkę w ciągu ul. Mickiewicza. Tym bardziej, że w tym roku kładka będzie zupełnie nowa. Umowę, tym razem z firmą Optem Sp. z o.o. też już podpisano.

Chodzi o to aby wykorzystać walory przyrodnicze doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych. Taką nazwę nosi zresztą projekt Urzędu Miasta Biała Podlaska który uzyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Nie jest to mały projekt. Łącznie kosztować ma prawie 13 i pół miliona złotych. Dofinansowanie na poziomie prawie 11 mln 800 tys zł to pona 85 procent kosztów. Część zadań wykonano już w roku 2019, ich koszt to prawie 1 mln 240 tys zł, w tym roku zainwestowana zostanie całość pozostałej kwoty, wykonanie wszystkich zaplanowanych tras i obiektów oraz oddanie ich rowerzystom i pieszym.

Termin realizacji zadania ma nastąpić do dnia 31 lipca 2020 r..

Więcej o centralnym odcinku edukacyjno-turystyczne ścieżek pieszo-rowerowych nad Krzną w materiale:
Biała Podlaska: Rusza budowa centralnego odcinka ścieżek rowerowych w Dolinie Krzny! (film)

Więcej o budowie kładek nad rzeką Krzną w materiale:
Biała Podlaska: Zmodernizują dwie kładki na rzece Krznie (film)

W filmie widzicie prace na centralnym odcinku prowadzone na początku miesiąca marca, w fotogalerii to już prace wykonywane niespełna kilka dni temu. Jest różnica!

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama