Reklama

Biała Podlaska: Zmodernizują dwie kładki na rzece Krznie (film)

11 lutego w Urzędzie Miasta Biała Podlaska prezydent Michał Litwiniuk podpisał z przedstawicielami konsorcjum firmy Optem Sp. z o.o. umowę na modernizację kładek dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Krzną na przedłużeniu ul. A. Mickiewicza i ul. Kąpielowej.

– Będą to ciągi pieszo-rowerowe o szerokości półtora metra w miejscu dotychczas istniejących kładek, ale od wielu lat wyłączonych z użytku. Kwota na jaką zawarliśmy umowę to niespełna 700 tys. zł. Warto zauważyć, że jest to kwota bardzo korzystna z punktu widzenia budżetu naszego miasta dlatego, że pozostałe dwie oferty, jakie zostały złożone w tym przetargu, przekraczały tę najkorzystniejszą ofertę o blisko milion i ponad milion złotych. Po zweryfikowaniu ofert okazało się również, że wyłoniony przez nas wykonawca dysponuje najlepszym sprzętem do wykonania tego zadania – wyjaśnia prezydent miasta Michał Litwiniuk.

– Nasza firma jest firmą projektowo-wykonawczą, specjalizujemy się w konstrukcjach mostowych. Realizujemy zarówno większe obiekty mostowe, jak również takie, jak tutaj dla społeczności lokalnych. Działamy na rynku od 2006 roku i nasze usługi wykonujemy w całej Polsce – mówi Tomasz Kusznierewicz, prezes firmy OPTEM Sp. z o. o.

Modernizacja kładek jest kolejnym etapem projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 „Transport niskoemisyjny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Łączna wartość projektu to aż blisko 29 mln zł zł z czego 15 mln zł pochodzi z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Do tej pory w ramach tego projektu powstało 7 nowych zatok autobusowych, zakupiono nowe ekologiczne autobusy oraz dynamiczne tablice informacyjne. Zbudowano również chodniki i ścieżki rowerowe na ul. Grunwaldzkiej, Terebelskiej, Brzeskiej i Janowskiej. Całościowo w ramach projektu powstanie 40-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych na terenie całego miasta.

materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama