Reklama

Biała Podlaska: Finał turnieju 50 lecia AWF AZS (galeria)

W finale Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej z okazji jubileuszu 50-lecia AWF Biała Podlaska i Klubu AZS AWF Biała Podlaska wzięły udział: KS Azoty Puławy S.A., SPR Stal Mielec S.A., KS AZS AWF Biała Podlaska, HC Mieszkow Brześć (Białoruś)

Ojcem sukcesów naszej drużyny jest trener Leszek Siejwa.

Leszek Siejwa to trener I klasy (od dnia 28 lutego 1995) trener Zespołu Piłki Ręcznej Mężczyzn Klubu AZS AWF Biała Podlaska do 30 czerwca 2012 roku, członek Zarządu Klubu AZS AWF Biała Podlaska. Wice Prezes Ds. Szkoleniowych w latach 2014-2018, prezes Społecznego Zarządu Sekcji Piłki Ręcznej Mężczyzn. W 1986 roku reaktywował Sekcję Piłki Ręcznej i zgłosił drużynę do rozgrywek między wojewódzkich. Przełomowy był dla niej sezon 1990/1991, kiedy dziekanem zostaje prof. Jerzy Sadowski.

Drużyna zajęła I miejsce w III Lidze i awansowała do II Ligi po turnieju barażowym w Lublinie. W sezonie 1997/1998 wraz z trenerem Jarosławem Cieślikowskim nastąpił historyczny awans do Ekstraklasy (w której bialski, uczelniany zespół grał przez trzy kolejne sezony). W latach: 1998, 1999 i 2000 zespół AZW AWF Biała Podlaska brał udział w Turniejach Finałowych Pucharu Polski.

To zwycięzca Akademickich Mistrzostw Polski (1996-2000, 2002, 2005, 2012) Zwycięzca Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w 2007 roku. Leszek Siejwa to niezastąpiony wychowawca i trener najlepszych zawodników w całej historii sekcji piłki ręcznej Klubu Sportowego AZS AWF Biała Podlaska. Prezydent Michał Litwiniuk, wręczając puchary, gratulował wczoraj wszystkim sportowcom. Podziękował naszym piłkarzom w imieniu bialczan za niesamowite wrażenia sportowe i życzył im dalszych sukcesów.

Pierwszy dzień turnieju <<==>> Biała Podlaska: Trwa Turniej z okazji 50-lecia AZS AWF (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Efektowny prezent na Walentynki. Pod urokiem operetki (galeria)

Bialska kultura ma się doskonale, a jej wisienką na torcie zdają się być kolejne odsłony festiwalu operetkowo – musicalowy „:Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego”. Po wrześniowej, znakomicie przyjętej gali festiwalu w hali sportowej przy ul. Marusarza, artyści ze Sceny Orfeo ponownie zagościli w Białej Podlaskiej. Na zaproszenie prezydenta miasta Michała Litwiniuka dali 14 lutego porywający emocjonalnie koncert „Od Zemsty nietoperza do Upiora w operze”. Wypełniły go wielkie szlagiery operetkowe i musicalowe, znane wcześniej z wykonań na nowojorskim Broadwayu.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Turniej tenisa samorządowców (film) (galeria)

Niebawem film! Dziś kilka zdań i fotorelacja z trwającego jeszcze I Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców. Na pomysł integracji radnych, pracowników urzędu miasta, prezydentów wpadł radny Edward Borodijuk. Gościnna hala sportowa ZDZ w Białej Podlaskiej umożliwiła jednoczesną grę na czterech stołach.

Czytaj więcej »

Reklama