Reklama

Reklama

Kryminałki: Poszukiwany i bez uprawnień, za to z promilami…

Z surowymi konsekwencjami musi liczyć się 27-latek podejrzany o kierowanie autem „na podwójnym gazie”. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, nie miał za to uprawnień do kierowania. Kierowca Alfa Romeo, który uderzył w zaparkowane auto i odjechał w miejsca zdarzenia okazał się być również poszukiwany listem gończym.

Posłuchaj ważnego spotu:

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na parkingu przy ulicy Piłsudskiego w Białej Podlaskiej. Z informacji przekazanej dyżurnemu wynikało, że kierowca Alfa Romeo uderzył w zaparkowane auto zgłaszającego, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony zdążył jednak zrobić zdjęcie odjeżdżającej osobówce.

Policjanci bialskiej drogówki, którzy zajęli się sprawą szybko ustalili, że świeżo upieczonym posiadaczem auta jest 27-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. W trakcie patrolu miasta ujawnili też „poszukiwaną” osobówkę. Za kierownicą siedział 27-latek, od którego czuć było wypity alkohol. Potwierdziło to również przeprowadzone przez mundurowych badanie. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

„Amator jazdy na podwójnym gazie”, nie miał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte. A on sam okazał się osobą poszukiwaną listem gończym, celem odbycia zastępczej kary aresztu.

Mężczyzna został zatrzymany, a auto trafiło na parking strzeżony. Teraz 27-latek musi liczyć się z surowymi konsekwencjami natury zarówno prawnej jak też finansowej. Odpowiadał będzie za „jazdę na podwójnym gazie” będąc uprzednio skazanym właśnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie stosował się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 27-latek odpowie też za popełnione wykroczenie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama