Reklama

Reklama

Podróże wiodącym tematem XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej (galeria)

W dniach 15-27 maja 2023 r. odbyły się XXIV Bialskie Dni Książki Dziecięcej pod patronatem honorowym prezydenta miasta Biała Podlaska. Jak co roku Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przygotowała bogaty program zajęć i spotkań z pisarzami.

Posłuchaj ważnego spotu:

Już od połowy kwietnia 2023 r. czytelnicy Barwnej licznie korzystali z atrakcji zaaranżowanego w przestrzeni bibliotecznej pokoju zagadek „Zagadkowy dziennik podróży”. W ramach promocji przedsięwzięcia odbyły się cykle zajęć bibliotecznych oscylujących wokół tematu podróży i promujących twórczość zaproszonych gości.

15 maja odbyło się spotkanie z Marcinem Koziołem – pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem między innymi lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”). Zapalony podróżnik przez wiele lat był dyrektorem mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci).

18 maja mieliśmy okazję na osobiste spotkanie i rozmowę z Anną i Krzysztofem Kobusami – podróżnikami,  autorami książek, dziennikarzami współpracującymi z National Geographic Polska, którzy opowiedzieli nam o swoich podróżach po Afryce i po Stanach Zjednoczonych.

19 maja odbyło się spotkanie z Gabrielą Rzepecką-Weiss dedykowane najmłodszym czytelnikom. Mieszkająca na co dzień w Niemczech pisarka, absolwentka japonistyki, ciekawie poprowadziła warsztaty i spotkania. Jej książki („Gdy Pola się zgubi”, „Pola w lesie”, „Pola na plaży) pomagają przygotować dzieci do bezpiecznego poruszania się w przestrzeni publicznej.

Spotkania z funkcjonariuszami Miejskiej Komendy Policji w Białej Podlaskiej i pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej zwiększyły świadomość najmłodszych o bezpiecznym podróżowaniu.

Spotkanie z kulturą tatarską zaprezentowaną i omówioną przez regionalistę i działacza Łukasza Wędę na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Finałem XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej był familijny turniej „Barwy Podróży”, który odbył się w minioną sobotę. Osiem rodzinnych drużyn rywalizowało między sobą w specjalnie przygotowanym quizie sprawdzającym podstawowe wiadomości związane z ciekawymi miejscami i znanymi zabytkami oraz z książek podróżniczych i zaproszonych pisarzy.

16.450 zł – tyle wyniósł całkowity koszt organizacji tegorocznego projektu XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej z czego, aż 12.000 zł pochodzi z dotacji Ministerstwa.

Obszerna galeria zdjęć z wydarzenia – poniżej.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Biblioteka Barwna w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama