Reklama

Reklama

Grabanów realizuje projekt „Być jak Ignacy”

W dniu 26 maja „Młodzi Naukowcy” z klasy 5 SP w Grabanowie odwiedzili Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej przy ul. Kolejowej 5. Wizyta w banku była realizowana w ramach 8 etapu ogólnopolskiego konkursu „Być jak Ignacy”, którego celem jest m.in. popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy oraz popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej.

Posłuchaj ważnego spotu:

Podczas wizyty uczniowie zwiedzili placówkę banku i poznali zasady funkcjonowania bankowości spółdzielczej. Wysłuchali także ciekawej prelekcji na temat historii pieniądza i dowiedzieli się, jak zostać udziałowcem Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły sposoby rozpoznawania autentyczności banknotów. Pracownicy banku zademonstrowali metodę czterech kroków weryfikowania nieoryginalnych banknotów: dotknij, popatrz, przechyl i sprawdź. I tu młodzi ekonomiści i przyszli bankierzy mogli zadziałać praktycznie, samodzielnie oceniali prawdziwość różnych nominałów. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć  waluty różnych państw, czasem dość egzotyczne. Dodatkowo młodzież poznała narzędzia do liczenia bilonu i banknotów.

Niebywałą atrakcją było spotkanie z prezesem banku i możliwość zajęcia, chociaż na chwilę, jego fotela. Na koniec wizyty pracownicy banku przygotowali uczniom quiz z nagrodami oraz słodki poczęstunek.

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, ze świadomością, że wiedza, którą nabyli, przyda im się w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w zajęciach.

 

materiał, tekst i zdjęcie: Agata Wiercińska, Szkoła Podstawowa w Grabanowie
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama