Reklama

Reklama

Roskosz: Aktywni górą! Realizacja kursu prawa jazdy kat. B

Dziesięcioosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy przystąpiła do realizacji kolejnej formy wsparcia w ramach realizowanego projektu „Aktywni górą!”, tj. kursu prawa jazdy kat. B.

Posłuchaj ważnego spotu:

Część teoretyczna kursu składała się z trzydziestu godzin lekcyjnych a zajęcia prowadzone były w formie wykładów i ćwiczeń. Zakres tematyczny to między innymi: podstawy kierowania pojazdem, uczestnictwo w ruchu drogowym, obowiązki i prawa kierowcy, a także zasady udzielania pierwszej pomocy. W dalszej części młodzież rozpoczęła indywidualne zajęcia praktyczne na placu manewrowym oraz na terenie miasta.

Uzyskanie uprawnień do prowadzenia pojazdów samochodowych umożliwi uczestnikom większą mobilność i zwiększy ich szanse na rynku pracy, ponieważ wiele profesji wymaga samodzielnego przemieszczania się. Uczestników skierowano na kurs prawa jazdy po diagnozie edukacyjno-zawodowej przeprowadzonej przez doradców zawodowych w ramach pierwszego etapu projektu.

Projekt „Aktywni górą!” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska Sp. ds. realizacji programów Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama