Reklama

Reklama

Kąpali się w pianie podczas Gminnego Dnia Dziecka w Wilczynie (film) (galeria)

Na taki Dzień Dziecka, jaki odbył się 28 maja w Wilczynie, warto czekać cały rok! Tańce, występy, sztuki walki, pokazy służb mundurowych, motocykliści, a wreszcie wielka kąpiel w strażackiej pianie w blasku gorącego słońca. Tak w skrócie można podsumować zabawę, jaką zapewniły dzieciom z gminy Biała Podlaska zaprzyjaźnione z Gminnym Ośrodkiem Kultury instytucje i organizacje.

Posłuchaj ważnego spotu:

Gminny Dzień Dziecka odbył się w tym roku pod hasłem „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”, ale nawet najbardziej Dziki Zachód nie widział takich wydarzeń, jakie tego zadziały się w Wilczynie. Dopisała i pogoda i frekwencja, a przede wszystkim dobry humor.

Do organizacji wspólnej imprezy przyłączyli się w tym roku: mieszkańcy Wilczyna, radny Tomasz Wołowik, OSP Sławacinek Stary i Woskrzenice Małe oraz MDP w Sławacinku Starym, ODR w Grabanowie, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Izba Celna w Białej Podlaskiej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej, Szkoły Tańca Kontra, Bialski Klubu Karate KYOKUSHIN, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, bialscy motocykliści, uczniowie i nauczyciele Szkół Podstawowych w Ciciborze Dużym, Woskrzenicach, Dokudowie i Ortelu oraz Przedszkola w Dokudowie.

Nie zabrakło występów artystycznych podczas Gminnego Przeglądu Piosenki Country „Po Gwiazdę Szeryfa”, muzyki i tańca z tancerzami Szkoły Tańca Kontra, rodzinnego wyścigu po złoto, lotów balonem, pokazów karate w wykonaniu sportowców KYOKUSHIN oraz wyposażenia służb mundurowych, kąpieli w strażackiej pianie, rodeo, gier, zabaw i konkursów prosto z Dzikiego Zachodu oraz pyszności dla małych i większych brzuszków.

Swoje stoiska tematyczne rozstawiły m.in. Policja i Państwowa Inspekcja Sanitarna, do wozów strażackich zapraszali druhowie OSP, a wszystko to w zielonych plenerach parku w Wilczynie, gdzie pośród drzew rozlokowały się dmuchańce i latały puszczane z wiatrem bańki mydlane.

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / GOK Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama