Reklama

Reklama

W Terespolu otwarto nowo wybudowany budynek komunalny (film) (galeria)

10 maja w Terespolu odbyło się oficjalne otwarcie niedawno wybudowanego wielorodzinnego budynku komunalnego, w którym powstały 32 mieszkania. Inwestycja została dofinansowana środkami z rezerwy celowej Ministra Finansów.

Posłuchaj ważnego spotu:

Budynek zlokalizowany jest przy ul. Piłsudskiego w Terespolu. Całkowita wartość inwestycji to 7,7 mln zł, przy czym samo dofinansowanie sięgnęło kwoty 6,24 mln zł. Budynek został oddany do użytku w marcu br.

Podczas oficjalnych uroczystości obiekt poświęcili ks. Andrzej Żelazo z parafii rzymskokatolickiej oraz proboszcz parafii prawosławnej Jarosław Łoś. Szczegóły inwestycji przybliżył burmistrz Jacek Danieluk, a zgromadzeni goście wzięli udział w przecięciu symbolicznej wstęgi oraz zwiedzaniu budynku.

W 2020 r. spaliło się pięć mieszkań komunalnych, na szczęście nikomu nic się nie stało. Odbyłem później rozmowę z premierem Jackiem Sasinem i spotkałem się z ogromną życzliwością. To również pomoc pana wojewody Lecha Sprawki i wicewojewody Roberta Gmitruczuka oraz naszych wspaniałych parlamentarzystów senatora Grzegorza Biereckiego i posła na Sejm Dariusza Stefaniuka. Doradca premiera Sasina Ryszard Madziar oraz doradca sekretarza generalnego PIS województwa lubelskiego Grzegorza Tchórzewskiego to osoby, które pokierowały całym tym procesem inwestycyjnym. Otrzymaliśmy z rezerwy celowej Ministra Finansów 6,2 mln zł. Obecnie problem mieszkalnictwa komunalnego w Terespolu niemalże w stu procentach zniknie – podkreśla burmistrz Jacek Danieluk. – Najważniejsi są mieszkańcy, którzy będą godnie żyć. A co najważniejsze, miasto do tego bloku nie dorzuci ani złotówki. Kredyt, który zaciągnęliśmy, będzie spłacony poprzez czynsz i sprzedaż działek po wyburzeniu starych budynków komunalnych.

Wśród mieszkańców budynku są osoby w różnym wieku, o różnym statusie materialnym, oczywiście takie, które mają możliwość regularnego płacenia czynszu.

 

materiał: Radio Biper Miasto Terespol
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama