Reklama

Reklama

Gmina Piszczac inwestuje w drogi i ich oświetlenie

Środki Rządowego Funduszu Polski Ład, które Gmina Piszczac pozyskała na realizację swoich inwestycji, przysłużą się m.in. budowie dróg oraz nowego oświetlenia ulicznego.

Posłuchaj ważnego spotu:

Jedna z inwestycji to wymiana lamp na ledowe oraz budowa nowego oświetlenia ulicznego przy ulicach Widokowej, Sportowej, Brzozowej oraz na odcinku ulicy Nowatorskiej w Piszczacu. Całkowity koszt sięga 1,75 mln zł, przy czym 98% tej wartości to dofinansowanie ze środków III edycji Polskiego Ładu – PGR. Pozostała kwota to wkład własny gminy.

Za wykonanie zadania odpowiedzialna jest firma ERES Piotr Szymański z Parczewa, z którą samorząd podpisał umowę w dniu 22 marca br.

Więcej o dofinansowaniu:
Piszczac: 2,9 mln złotych na inwestycje drogowe i oświetleniowe <<==>> LINK

W kwietniu została natomiast podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Białej Podlaskiej reprezentowanym przez Piotra Horeglada na przebudowę drogi powiatowej w Zalutyniu na odcinku 1.85 km oraz 1 km drogi powiatowej prowadzącej z Piszczaca w kierunku Połosek.

Koszt tej inwestycji to 5,88 mln zł, a zadanie zostało dofinansowane kwotą 4,75 mln zł z Rządowego Fundusz Polski Ład. Pozostała kwota została podzielona pomiędzy Powiat Bialski – 560, tys. zł oraz gminę – 560 tys. zł.

Więcej o zadaniach drogowych:
Gmina Piszczac na czas przebudowy przejmuje w zarząd dwie drogi powiatowe <<==>> LINK

 

materiał, zdjęcia: UG Piszczac
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama