Reklama

Województwo: Nowy program pilotażowy Lubelskie Team Sport

W dniu 28 marca 2023 roku Zarząd Województwa Lubelskiego przyjął pilotażowy program nagradzania perspektywicznych lubelskich sportowców pod nazwą LUBELSKIE TEAM SPORT. Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego odbyła się konferencja ogłaszająca rozpoczęcie naboru do programu. W wydarzeniu uczestniczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Dyrekcja Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Agnieszka Drozd-Bownik oraz Artur Domański. Termin składania wniosków mija 14 kwietnia br.

Celem Programu jest wsparcie perspektywicznych sportowców z województwa lubelskiego, uprawiających dyscypliny sportowe indywidualne w konkurencjach indywidualnych objętych programem Igrzysk Olimpijskich, w kategorii młodzik w wieku 9-16 lat zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami właściwych polskich związków sportowych. Program skierowany jest do zawodników, którzy zdobyli złoty, srebrny lub brązowy medal w Mistrzostwach Polski dla województwa lubelskiego jako reprezentanci klubu z naszego regionu.

Ogłaszamy program, którego nie mają inne regiony w Polsce. Do tej pory żadna pomoc finansowa do młodzików nie trafiała, dlatego postanowiliśmy to zmienić i przeznaczyć część środków na nagrody dla zawodników, którzy stanęli na podium i reprezentują województwo w indywidualnych sportach olimpijskich. Chcemy inspirować dzieci i młodzież do dalszego trenowania. Za tę kwotę mogą dofinansować swoje zajęcia pozasportowe lub kupić niezbędny sprzętmówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Tym programem Województwo Lubelskie wychodzi naprzeciw potrzebom rozwoju młodych utalentowanych sportowców z naszego regionu. Jest to doskonałe narzędzie promocji Lubelszczyzny poprzez wybitnych, młodych sportowców, którzy we wniosku muszą przedstawić proponowany plan budowy pozytywnego wizerunku Województwa Lubelskiego i sposób realizacji działań promocyjnych. To także szansa na zatrzymanie dobrze zapowiadających się sportowców w naszym regionie. Laureatom zostanie przyznana nagroda na okres 6 miesięcy w wysokości nieprzekraczającej 3 tys. zł.

Chcemy, aby nasze województwo było postrzegane jako region wspierający rozwój sportu młodzieżowego. Zawodnicy będą używać nasze logo i zamieszczać informacje o województwie w swoich mediach społecznościowych. Sport jest wspaniałym nośnikiem promocjipodkreślał zastępca Dyrektora Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Artur Domański.

Wymogami, których spełnienie przez wnioskodawcę jest niezbędne w celu pozytywnego rozpatrzenia wniosku, są:

• zamieszkiwanie wnioskodawcy na terenie województwa lubelskiego,
• reprezentowanie przez wnioskodawcę klubu mającego siedzibę na terenie województwa lubelskiego,
• w dniu zdobycia medalu wnioskodawca zamieszkiwał na terenie województwa lubelskiego i był członkiem klubu mającego siedzibę na terenie województwa lubelskiego,
• wnioskodawca jest członkiem kadry województwa lubelskiego w sporcie, którego dotyczy wniosek,
• wnioskodawca zdobył w roku poprzedzającym złożenie wniosku medal w oficjalnych zawodach Mistrzostw Polski,
• wnioskodawca posiada aktualną licencję sportową i uczestniczy w procesie szkolenia sportowego.

Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia br. o godz. 15:30.

Organizatorem konkursu jest Departament Promocji, Sportu i Turystyki. Regulamin i potrzebne załączniki znajdują się na stronie internetowej: promocja.lubelskie.pl/sport/lubelskie-team-sport-nabor-wnioskow/

materiał: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
tekst i zdjęcia: Anna Nycz Biuro Prasowe KANCELARIA MARSZAŁKA Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama