Reklama

Czy spalacze tłuszczu rzeczywiście działają? Fakty i mity

Dyskusja na temat spalaczy tłuszczu powraca jak bumerang. Jedni uważają je za doskonały środek, który ułatwia drogę do uzyskania wymarzonej sylwetki, a inni twierdzą, że jest to substancja szkodliwa i należy unikać jej jak ognia. Spotykając się ze skrajnymi opiniami, większość ludzi zadaje sobie pytanie, jaka jest prawda na temat tych suplementów. Sprawdź, czy spalacze tłuszczu naprawdę działają.

Na czym polega fenomen spalaczy tłuszczu?

Popularne spalacze tłuszczu to suplementy diety, które przyspieszają proces redukcji tkanki tłuszczowej. W ich składzie znajdują się specjalnie dobrane i odpowiednio wyważone składniki. Mogą to być substancje aktywne, związki chemiczne albo stymulanty, które łatwo się ze sobą łączą. Niektóre z nich są uzyskiwane w laboratoriach, a inne występują w naturze. Jednym z najważniejszych elementów spalaczy tłuszczu są termogeniki, które wzmagają produkcję ciepła i powodują zwiększone spalanie kalorii. Po spożyciu takiego suplementu można odczuć przypływ energii połączony ze zwiększoną wydolnością organizmu i szybszą przemianą materii. Dzięki temu łatwiej przeprowadzić intensywny i ciężki trening. Oprócz przyspieszonej redukcji tkanki tłuszczowej, spalacze przyczyniają się do:

  • wzrostu energii i motywacji,
  • zwiększonej termogenezy,
  • przyspieszenia metabolizmu,
  • zmniejszenia apetytu.

Pożądane efekty stosowania spalaczy powinny być widoczne po kilku tygodniach od przyjęcia pierwszej dawki.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne dla zdrowia?

Spalacze tłuszczu zyskały złą sławę kilka lat temu, kiedy napływ tych suplementów nie był odpowiednio kontrolowany, a na polski rynek trafiały produkty skuteczne, jednak szkodliwe dla zdrowia. Wyroby redukujące tkankę tłuszczową są bezpieczne, jeśli pochodzą ze sprawdzonego źródła, takiego jak zaufany sklep internetowy. Przed dokonaniem zakupu warto przeczytać skład zamieszczony na opakowaniu – jeśli jakaś substancja wydaje się podejrzana, można sprawdzić w wyszukiwarce jej wpływ na organizm i ewentualne skutki uboczne.

Czy suplementacja bez podejmowania aktywności fizycznej będzie skuteczna?

Wiele osób chce zrzucić nadmierne kilogramy, jednak z różnych powodów nie może regularnie biegać, wybierać się na przejażdżki rowerowe lub odwiedzać siłowni. Spalacze tłuszczu najlepiej działają w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną – to zła wiadomość dla ludzi, którzy nie trenują. Na szczęście odpowiednio dobrany suplement zadziała również bez ćwiczeń. Substancja wywołująca deficyt energetyczny przyczyni się do szybszego spalania kalorii i sukcesywnego redukowania nadmiernych kilogramów. Spalacze umożliwiają pozbywanie się tkanki tłuszczowej nawet podczas wielu godzin siedzenia w miejscu. Należy jednak pamiętać, że bez podejmowania dodatkowej aktywności oraz stosowania diety, postępy będą zdecydowanie wolniejsze.

Czy spalacze tłuszczu są dla każdego?

Można stwierdzić bez cienia wątpliwości, że spalacze tłuszczu są skuteczne, ale nie zawsze stanowią gwarancję wymarzonej sylwetki. Zażywanie takich suplementów odradza się osobom jedzącym bardzo obficie – w takim przypadku nawet najlepsze kapsułki nie wytworzą deficytu energetycznego. Rygorystyczna dieta to wyłącznie dodatek w procesie zrzucania nadmiernych kilogramów, jednak odchudzanie zawsze wymaga wnikliwej analizy oraz zmiany swoich nawyków żywieniowych.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama