Reklama

Reklama

Terespol zebrał dla WOŚP ponad 27 tysięcy złotych (film)

Za nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który jest jednym z największych wydarzeń charytatywnych na świecie. Terespol od wielu lat ma zaszczyt grać wspólnie z ekipą fundacji Jurka Owsiaka. Tegoroczny finał odbył się w ostatnią niedzielę stycznia, ale w Terespolu główne wydarzenia miały miejsce w dniu 27 stycznia.

Posłuchaj ważnego spotu:

Celem zbiórki była walka z sepsą u dzieci i dorosłych. Sepsa jest zespołem objawów świadczącym o zakażeniu organizmu, który nieleczony prowadzi do niewydolności wielonarządowej i w konsekwencji do zgonu. Terespolskiemu sztabowi WOŚP udało się zebrać łącznie 27 430,16 zł i jest to nasz rekord! Na taką kwotę złożyły się 3 działania: kiermasz ciast, aukcja gadżetów oraz zbiórka pieniędzy do puszek.

Kiermasz ciast zorganizowała niedawno powołana Młodzieżowa Rada Miasta. W obydwu szkołach (SP nr1 i ALO) słodkie wypieki rozeszły się bardzo szybko. Zebrano łącznie 1382,30 zł. Kwota została przekazana do puszek wolontariuszy.

Termin tegorocznego finału WOŚP zbiegł się jednak z XXVI Międzynarodowym Festiwalem Kolęd Wschodniosłowiańskich (28-29.01) więc terespolski sztab postanowił przenieść aukcję gadżetów o 2 dni wcześniej – na piątek (27.01) do restauracji Galeria Smaków. Pomimo początkowych obaw dotyczących frekwencji – publiczność dopisała! Tego wieczoru wylicytowano kilkadziesiąt rzeczy przekazanych przez Fundację WOŚP (koszulki, czapki, kalendarze, notesy, magnesy, itp.) oraz różnego rodzaju bony, wauczery, karnety, wyroby rękodzielnicze i kosztowności przekazane przez lokalnych darczyńców: firmy, instytucje, organizacje społeczne i osoby prywatne. Zebrano tego wieczoru do puszki łącznie 7158,53 zł. Dużą atrakcją pomiędzy licytacjami były występy dzieci i młodzieży z Terespola. Całą imprezę otworzyły tanecznie przedszkolaki, a po nich Mateusz Niedziela zadebiutował przed naszą publicznością grając na gitarze. Później zatańczyły dziewczyny z grupy tanecznej FLESZ Dance Company: Małgosia Wasiluk, Alicja Korbal, Lena Machnowska i Natalia Szołoniuk. Swój talent wokalny zaprezentowały: Hania Bednarzak, Magdalena Wójcicka, Natalia Szołoniuk i Angelika Pieńkus. Gwiazdą wieczoru był Adrian Litewka – ceniony w regionie wokalista, któremu akompaniował na gitarze Marek Kowalczyk. Nie zabrakło bisu.

Przez całą niedzielę 40 wolontariuszy (dzieci i młodzież) zbierało pieniądze do puszek na terenie Terespola i okolic. Po przeliczeniu okazało się, że uzbierano kwotę 18889,33 zł. Dziękujemy Katarzynie Polaczuk oraz Elizie Lańskiej, Edycie Krzemińskiej, Aleksandrze Królik i Alinie Popławskiej za całodniową opiekę nad wolontariuszami!

 

materiał: MOK Terespol
tekst: Łukasz Pogorzelski
zdjęcia: MCKSiR Terespol
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama