Reklama

Łomazy: Kraszewski czytany i malowany (galeria)

Włączając się w obchody Roku J.I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach we współpracy z Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnym w Dubowie zorganizowali cykl spotkań pod hasłem "Kraszewski czytany i malowany".

Rok 2022 obchodzony był jako ,,Rok J.I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim’’. J.I. Kraszewski znany przede wszystkim jako powieściopisarz był również utalentowanym grafikiem i malarzem. Najchętniej malował pejzaże. Niektóre z nich stały się też ilustracjami dzieł pisarza.

Nawiązując do życia i twórczości J.I. Kraszewskiego Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach we współpracy z Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym w Dubowie włączyli się w obchody poprzez organizację cyklu spotkań pt. ,, Kraszewski czytany i malowany’’. W czasie zajęć z podopiecznymi czytane były utwory J.I. Kraszewskiego, a następnie rozmowy i dyskusje nawiązujące do przeczytanej książki oraz wspólne malowanie obrazów (metodą kropkową).

Na zakończenie realizowanych działań podopieczni odwiedzili bibliotekę i obejrzeli wystawę dzieł pisarza. Namalowane przez uczestników spotkań obrazy prezentowane są w Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym w Dubowie.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Agata Chwalewska, GBP Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama