Reklama

Kryminałki: Skusiły ich wystające z ziemi kable…

Za kradzież kilkuset metrów przewodów elektrycznych z terenu nowo budowanej ścieżki rowerowej odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 26 i 28-lat. Wartość strat oszacowana została na kwotę 14 000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Obaj usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada ubiegłego roku w Białej Podlaskiej. Nieznani wówczas sprawcy skradli z terenu nowo budowanej ścieżki rowerowej na odcinku: Aleja Jana Pawła II- ulica Brzegowa kilkaset metrów przewodu elektrycznego. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 14 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w sprawie. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy miasta w wieku 26-28 lat. W miejscu ich zamieszkania policjanci ujawnili część skradzionych przewodów. Sprawcy zbywali je na skupach złomu na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Funkcjonariusze również tam zabezpieczyli cześć skradzionego mienia.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi ich policjantami tłumaczyli, że przechodząc zobaczyli wystające z ziemi przewody. To wówczas przyszedł im do głowy pomysł kradzieży. „Amatorzy cudzego mienia” usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama