Reklama

Reklama

Bialski bal karnawałowy dla rodzin zastępczych (film) (galeria)

Na balu karnawałowym, który Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej zorganizowali w dniu 18 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, bawili się wspólnie członkowie całych rodzin, w których sprawowana jest piecza zastępcza. Świetna muzyka, barwne stroje karnawałowe i uśmiechy na twarzach dzieci to najważniejsze elementy tego integrującego społeczność wydarzenia.

Posłuchaj ważnego spotu:

To pierwszy taki bal karnawałowy dla rodzin zastępczych z terenu miasta Biała Podlaska. Jego organizacji podjęli się przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy tego dnia wcielili się również w role animatorów dobrej zabawy.

Przybyłych na wydarzenie gości powitała dyrektor instytucji Ewa Borkowska, natomiast w imieniu prezydenta przybył na bal naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Stanisław Romanowski. – To bardzo ważne, że po czasach pandemii, która na dwa lata zablokowała możliwość spotkań, ponownie możemy się spotykać, bawić i cieszyć w nowym 2023 roku. W imieniu prezydenta miasta chcę państwu podziękować za ten codzienny trud opieki, pomocy i radości, którą obdarzacie tych młodych ludzi. Wychowanie to niezwykły trud i odpowiedzialność. Wykonujecie to posłannictwo w sposób wzorowy. Dziękuję za tę miłość i ciepło, jakie przekazujecie tym, którzy tego bardziej potrzebują – zwrócił się do przedstawicieli rodzin zastępczych Stanisław Romanowski, składając jednocześnie życzenia pomyślności na nowy rok. 

Wydarzenie nie mogło by się odbyć w tak ciekawej oprawie gdyby nie partnerzy organizatorów. Słodkości dla imprezowiczów zapewnili cukiernia „Wójcik” z Białej Podlaskiej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej funkcjonujące przy Caritas Diecezji Siedleckiej, a samą imprezę poprowadził animator Dj FanTomasz.

Warto wspomnieć, że już w najbliższym czasie przy ul. Kolejowej 1 w Białej Podlaskiej zostanie otwarty nowy wyremontowany ośrodek, w którym będzie miał swoją siedzibę rodzinny dom dziecka. – To jest coś, co możemy robić, w taki sposób możemy wspierać pomoc, którą państwo niesiecie. Jako samorząd miejski będziemy wspierać i pomagać, na ile to możliwe organizacyjnie, zawsze możecie na nas liczyć – zapewnił naczelnik Romanowski.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama