Reklama

Montaż słowno-muzyczny „Hej kolęda, kolęda!” Scholi w Wisznicach (film) (galeria)

8 stycznia w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach członkowie miejscowej scholi parafialnej zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Hej kolęda, kolęda!".

Przed publicznością wystąpiła tego dnia schola parafialna pod kierunkiem organistki Joanny Gromysz. – Jako proboszcz tylko troszeczkę animowałem i pomagałem, a dzisiejszy koncert to przede wszystkim dzieło pani organistki i zaangażowanych rodziców dzieci, którzy pomagają i cieszą się, że coś powstaje – wyjaśnia proboszcz parafii w Wisznicach ks. Jan Pieńkosz.

Przygotowania do koncertu trwały ponad dwa miesiące. – Pomyśleliśmy wspólnie z rodzicami, że pokażemy to, czego się do tej pory nauczyliśmy. Spotkania odbywały się co tydzień. Dzieci spisały się na medal, punktualnie i systematycznie przychodziły, dlatego coś nam powstało. Przygotowaliśmy dziesięć pastorałek i kolęd przeplatanych wierszami, których dzieci pięknie się nauczyły – przybliża szczegóły prowadząca scholę Joanna Gromysz.

Obecnie do scholi należą 24 dziewczynki. Warto dodać, że niektóre z młodych wokalitek miały tego dnia swój debiut sceniczny.

Na widowni zasiedli rodzice, przyjaciele, mieszkańcy Wisznic i sympatycy wisznickiej parafii. – Jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Były osoby spoza Wisznic, co jest bardzo budujące, bo to też wyraz wdzięczności dla scholi, dla dzieci, które bardzo ciężko pracowały – zauważa organistka. 

Formacja już dziś planuje kolejne koncerty, w maju weźmie udział w koncercie maryjnym, nie wyklucza również występów podczas różnych innych wydarzeń.

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcia: Biper TV
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama