Reklama

Orszak Trzech Króli w Sławatyczach (film) (galeria)

Społeczność gminy Sławatycze licznie wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, jaki ulicami Sławatycz przeszedł w dniu 6 stycznia. Wkrótce filmowa relacja z wydarzenia.

Orszak prowadzony przez gwiazdę betlejemską ruszył ulicami tuż po mszy świętej w miejscowym kościele. – Idziemy dziś trasą, która prowadziła świętą rodzinę z Nazaretu do Betlejem. Ta trasa obfitowała w liczne spotkania – mówiła na początku drogi koordynator orszaku Jolanta Barańska. Ulicami Kraszewskiego, Długą, Mickiewicza, Wyzwolenia i Rynek kroczył ku „gospodzie żydowskiej”, gdzie została zaprezentowana walka dobra ze złem. na „polu pasterzy” została ogłoszona dobra nowina o narodzeniu Syna Bożego, na „dworze Heroda” doszło do spotkania z królami. Uczestnicy orszaku doszli ul. Włodawską do „groty narodzenia pańskiego” znajdującej się na placu przed kościołem, tam nastąpił pokłon trzech króli, złożenie darów i wspólne kolędowanie przy żłóbku. 

Tegorocznym hasłem orszaku były słowa „Niech prowadzi nas gwiazda”. Organizatorami wydarzenia były Parafia Rzymskokatolicka MBR w Sławatyczach, Gmina Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury.

Główne role odegrali uczniowie, którzy w tym roku przygotowują się do sakramentu bierzmowania. – Cieszymy się, że mogliśmy dzisiaj zaprosić parafian i naszych gości na Orszak Trzech Króli. To pierwszy orszak, więc może jeszcze skromny, ale tu jest serce i dzieciaków z naszej podstawówki i rodziców, ale też wszystkich tych, którzy chcą, żeby te święta były radosne – podsumował proboszcz parafii w Sławatyczach Adam Patejuk.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama