Reklama

Ciekawe i perspektywiczne warsztaty projektowania i druku 3D w Roskoszy

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w dniu 12 grudnia 2022r. przeprowadzone zostały warsztaty z projektowania i druku 3D, w których uczestniczyła młodzież biorąca udział w projekcie zagranicznych staży zawodowych.

Podczas zrealizowanych warsztatów uczestnicy poznali tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów w bezpłatnym programie Tinkercad, jego funkcje i możliwości techniczne oraz zdobyli wiedzę z zakresu budowy i praktycznej obsługi drukarki 3D.

Młodzież poznała cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce. Powyższa technologia dopiero się rozwija i wchodzi do naszego życia codziennego a poznane narzędzia pozwalają w krótkim czasie i po niskich kosztach stworzyć kilka wersji produktu i wybrać do wydruku najlepsze rozwiązanie.

Celem warsztatów było zaprezentowanie technologii od strony praktycznej, rozwój wśród uczestników wyobraźni przestrzennej, myślenia abstrakcyjnego, zdolności manualnych jak również zdobycie umiejętności konstrukcyjnych.

Podjęte działania to wsparcie przygotowawcze zrealizowane zgodnie ze standardami jakości Erasmusa „Edukacja cyfrowa” w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków programu Erasmus +.

Młodzież która uczestniczyła w zajęciach już w przyszłym miesiącu wyjedzie na staż zawodowy, który realizowany będzie w placówce kształcenia zawodowego na Węgrzech.

 

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. współpracy międzynarodowej Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama