Reklama

Trwa remont ul. Robotniczej w Białej Podlaskiej (film)

W Białej Podlaskiej trwa remont nawierzchni ulicy Robotniczej, zakończyły się natomiast prace związane z budową chodników. Przewidywany koniec realizacji zadania przypada jeszcze w tym roku.

Rok 2022 to duże zmiany na tej ważnej trasie miejskiej. Firma Drogi Mosty Bogdan Szewczak przebudowała chodnik i zjazdy na posesje po zachodniej stronie ulicy. Prace wykonano na długości 1546 metrów. Chodnik i oświetlenie powstało na skrzyżowaniu Robotniczej, Długiej i Żwirki i Wigury. Koszt inwestycji budowy chodnika to ponad 1 mln złotych

Więcej o tej części zadania inwestycyjnego:
Biała Podlaska: Chodnik przy Robotniczej – powstaje pierwszy etap (galeria) <<==>> LINK

Obecnie trwają prace przy wykonaniu remontu nawierzchni ulicy. Prace te wykonują ekipy Tredrom Biała Podlaska. Prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ulicą Długą i Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ulicą Graniczną.

Za drogowcami prace związane z wykonaniem remontu podbudowy. Nastąpiło frezowanie starej warstwy dywanika asfaltowego. W tym momencie ulica Robotnicza uzyskała nową warstwę wyrównawczą. W najbliższych dniach prowadzone będą prace związane z regulacją uzbrojenia – studzienki kanalizacyjne. Pozostanie wykonanie warstwy ścieralnej. Ostatni etap prac uzależniony jest jednak od sprzyjających warunków atmosferycznych. 

Koszt wykonania nowej nawierzchni to blisko 2 mln złotych.

W związku z remontem miasto zapowiedziało utrudnienia w ruchu do dnia 14 grudnia, do tego czasu nie będą dostępne dla podróżnych przystanki autobusowe.

Więcej o remoncie ulicy Robotniczej:
Przystanki niedostępne podczas remontu ul. Robotniczej <<==>> LINK

Remont Robotniczej zakończyć ma się jeszcze w bieżącym roku.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcie: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama