Reklama

Biała: Spotkanie z podróżniczką Elżbietą Pyrką (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 grudnia 2022
, godz. 18:00
Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zapraszają na "Spotkanie z Elżbietą Pyrką", podróżniczką i fotografikiem, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 18:00.

Z zawodu jestem geodetą (obecnie już emerytką), a z zamiłowania podróżnikiem i fotografem – lubię poznawać ciągle nowe miejsca na całym świecie; przyglądać się odmiennym krajobrazom, architekturze, roślinności i oczywiście życiu ludzi. Ale też równie pasjonującym zajęciem jest dla mnie fotografowanie bliższych i troszkę dalszych okolic Białej Podlaskiej czy łąki obok mojego domu o innej porze dnia czy roku. W każdym z tych miejsc poszukuję aparatem ujęcia, które ukaże jego piękno, jak również życie mieszkańców i charakterystyczną przyrodę – mówi o sobie Elżbieta Pyrka. – Moje motto brzmi: Świat jest wielką księgą, a człowiek który nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.

Mój dotychczasowy dorobek to kilkanaście wystaw indywidualnych oraz pokazów multimedialnych, najczęściej w domach kultury i bibliotekach, a także dla uniwersytetów trzeciego wieku, m.in. wielokrotnie w Białej Podl., Łosicach, Zbuczynie, Radzyniu Podl., Kozienicach, związanych z podróżami po północnych Indiach i Nepalu, Peru i Boliwii, RPA, Islandii, Chinach i Tybecie, Turcji Wschodniej, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Iranie, USA oraz wielu państwach europejskich, a także po Polsce. W Domu Polskim Londynie w 2011 r. otwierałam pokazem multimedialnym o Podlasiu swoją wystawę zdjęć pt. „Podlaskie pejzaże” w Polskim Ośrodku Społeczno – Kulturalnym. Brałam udział w wielu ogólnopolskich konkursach fotograficznych i dużo moich zdjęć było zakwalifikowanych na wystawy pokonkursowe i zdobyło wyróżnienia. Do Podlaskiego Fotoklubu należę od kilku lat – spotkałam tam ludzi z taką pasją jak moja, możemy wymieniać się doświadczeniami i wrażeniami, umawiać na wspólne wyprawy fotograficzne po okolicach. Uczestniczę czynnie w plenerach i warsztatach organizowanych przez Fotoklub Podlaski i zaprzyjaźnione z nim organizacje, a także w późniejszych wystawach poplenerowych i powarsztatowych oraz zbiorowych cyklicznych wystawach Fotoklubu.

 

materiał: MBP Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama