Reklama

Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej w Styrzyńcu (galeria)

W tym roku po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu obchodziła Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten służy promowaniu idei pokoju poprzez okazywanie przyjaznych emocji. To wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza uśmiech na twarzy. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc i zacieśnia więzy między ludźmi.

,,Życzliwym bądź dla innych
Serce swe innym okaż
Bądź dobry i cierpliwy
Pokaż, że Ty też kochasz”.

Dostrzegając potrzeby innych uczniowie z klasy I postanowili po raz kolejny zorganizować akcję charytatywną mającą na celu pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Maniach. Akcje charytatywne przeprowadzone w naszej szkole odgrywają ważną rolę, bowiem uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w takich działaniach, gdyż to właśnie sercem i dobrymi życzeniami chcemy się dzielić najbardziej.

Podczas obchodów Dnia Życzliwości uczniowie mogli podarować swoim rówieśnikom słodkości, artykuły szkolne, zabawki oraz chemię.
Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym otoczeniu. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli „Dzień Życzliwości” upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za niewiarygodną hojność i zaangażowanie w naszą świąteczną akcję pomocy dzieciom z Domu Dziecka. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

materiał, tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk, SP w Styrzyńcu
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama