Reklama

Reklama

„Piksel” w finale Festiwalu Filmowego „9 minut”

Film bialskiej Pracowni Grafiki Komputerowej "Piksel" - "W ogrodach Pana Bazylego" zakwalifikował się do finału Festiwalu Filmowego "9 minut". Dziś, tj. w dniu 24 listopada, w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie odbędzie się pokaz wszystkich zakwalifikowanych produkcji, natomiast w dniu kolejnym - gala rozdania nagród. Trzymamy kciuki za bialską produkcję!

Posłuchaj ważnego spotu:

Film „W ogrodach Pana Bazylego” to surrealistyczna podróż po kwiatowym raju malarza Bazylego Albiczuka, nazywanego „podlaskim Nikiforem”. Film powstał w technice animacji poklatkowej. Można go obejrzeć tutaj:

„W ogrodach Pana Bazylego” praca grupowa uczestników zajęć w Pracowni Grafiki „Piksel” <<==>> LINK

Animacja powstała przy współpracy z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, gdzie znajduje się największa w Polsce kolekcja dzieł twórczości Bazylego Albiczuka.
„Bazyli Albiczuk to twórca samorodny i oryginalny, obok Nikifora i Ociepki zajmuje czołowe miejsce w panteonie polskich twórców nieprofesjonalnych, artysta obdarzony niezwykłą wrażliwością i niewątpliwym talentem, dla którego sztuka i natura była jedynym sensem i sposobem życia.” Cytat z książki „Ogrody Bazyli Albiczuk” – Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

 

materiał: BCK Biała Podlaska
zdjęcie: kadr produkcji
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama