Reklama

Zostań żołnierzem! – Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło nabór (film)

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej zachęca do wstąpienia do służby wojskowej. O ofercie skierowanej do kandydatów rozmawiamy z ppłk. Krzysztofem Woźniakiem.

W dniu 14 listopada nastąpiła szósta odsłona dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. – Służba wojskowa, terytorialna służba wojskowa, szkolnictwo wojskowe, legia akademicka itp., tych form i możliwości jest naprawdę dużo – wyjaśnia szef WCR w Białej Podlaskiej ppłk. Krzysztof Woźniak. – Kandydatów mamy coraz więcej jeśli chodzi o nasz rejon, rejon Białej Podlaskiej i najbliższych powiatów: bialskiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. W ostatnim czasie około pół tysiąca kandydatów zaczęło zastanawiać się nad podjęciem takiego kroku i wstąpieniem do służby wojskowej. Mamy coraz więcej wniosków. Mam nadzieję, że zarówno w tym roku jak i roku następnym kandydatów będzie coraz więcej. 

Wojskowe Centrum Rekrutacji znajduje się przy al. Tysiąclecia 28 w Białej Podlaskiej. Na miejscu można porozmawiać, dowiedzieć się szczegółów dotyczących służby wojskowej i procedury związanej z podjęciem się zawodu żołnierza. 

W Białej Podlaskiej tworzą się jednostki wojskowe i mam nadzieję, że w roku 2023 będziemy się starali jak najwięcej kandydatów do nich powołać – podsumowuje ppłk. Woźniak. – Warto wspomnieć również o ofercie finansowej, która wynosi aktualnie 4.560 zł. Zapraszam do założenia munduru.

Ofertę WCR można poznać wchodząc na stronę:
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama