Reklama

Parczew: Nielegalne automaty zabezpieczone przez KAS i Policję

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej oraz Policji zabezpieczyli 5 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Automaty znajdowały się w jednym z lokali w centrum Parczewa. Za nielegalne prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji lub zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz grzywna.

W miniony czwartek (10 listopada) funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą parczewskiej komendy, weszli do jednego z lokali w centrum Parczewa. Lokal miał być pusty, jednak z ustaleń mundurowych wynikało, że prowadzone są tam nielegalne gry hazardowe.

W lokalu znajdowało się 5 automatów. Gdy funkcjonariusze weszli do środka – wszystkie były włączone, a na jednym prowadzona była właśnie gra.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne urządzenia, a także 4 tysiące zł, sprzęt służący do podłączenia automatów do internetu, dokumentację oraz telefon komórkowy.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności hazardowej grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama