Reklama

11 listopada w Gminie Konstantynów (film) (galeria)

Gmina Konstantynów zaprosiła swoich mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które w dniu 11 listopada zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym.

Po obejrzeniu części artystycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy zgromadzeni wzięli udział w pochodzie ulicami Konstantynowa i udali się do miejsc pamięci, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pamięci.

Ważnym punktem obchodów było uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Na koniec na najmłodszych czekał słodki poczęstunek.

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w naszej historii. Rzeczpospolita, której nie było, po 123 latach pojawiła się na mapach Europy i świata. Polska była wolna i niepodległa. Nasi przodkowie walkę o niepodległość okupili własną krwią, a czasem też życiem – przypomniał wójt Romuald Murawski. W słowach skierowanych do zgromadzonych nawiązał do walczącej o wolność Ukrainy. – Zróbmy wszystko, by ten dzień był dniem radosnym, wyjątkowym dla każdego Polaka. Jest to przecież dzień narodzin naszej Ojczyzny. Dla wielu jest to dzień obojętny, ale flaga na naszym budynku mieszkalnym, ozdobione ulice czy dzisiejsze spotkanie w kościele, złożenie wiązanek kwiatów przy pomnikach, jest pięknym gestem pamięci, wierności i miłości do naszej kochanej Ojczyzny. To święto łączy nas wszystkich.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Jerzy Gzara
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama