Reklama

Milanów: Mural upamiętniający hr. Marię Tarnowskią (galeria)

Dnia 10 listopada 2022 r. w Gminie Milanów odsłonięto mural upamiętniający hr. Marię Tarnowskią, który powstał z inicjatywy stowarzyszenia Cichosz z Cichostowa w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Obrony Narodowej.

Całkowity koszt zadania publicznego wyniósł: 31.380,00zł. Mural wykonały radzyńskie artystki: Antonina Bożym – Rotari oraz Magdalena Kiewel. Uroczystość odbyła się w ramach społecznego dnia niepodległości pn. „Kultura drogą do Niepodległości – edycja IV”.

W uroczystości udział wzięli m.in: przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj, starosta parczewski Janusz Hordejuk, wójt Gminy Milanów Paweł Krępski, radni i pracownicy urzędu gminy, dyrektorzy milanowskich przedszkoli i szkół podstawowych, przedstawiciele instytucji kulturalnych, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice oraz liczne grono mieszkańców Gminy Milanów.

Po powitaniu zgromadzonych gości, uroczystym przecięciu wstęgi i mowach okolicznościowych, które odbyły się na hali sportowej przy SP Milanów, rozpoczął się koncert Magdy Steczkowskiej. Artystka swoją otwartością i doborem patriotycznego repertuaru porwała wszystkich zgromadzonych do wspólnego śpiewu. Koncert przebiegł w bardzo wzniosłej i wzruszającej atmosferze.

Podczas wydarzenia można było również obejrzeć wystawę „Czetwertyńscy – więźniowie zamku w Lublinie”, która wypożyczona została z Muzeum Narodowego w Lublinie, dzięki zaangażowaniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie.

materiał, tekst i zdjęcia: Konrad Dąbrowski, Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama