Reklama

Certyfikat akredytacyjny dla SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

W międzyrzeckim Hotelu Chrobry w dniu 21 października odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatu Akredytacyjnego Ministra Zdrowia dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Certyfikat potwierdza spełnienie przez placówkę standardów akredytacyjnych dla leczenia szpitalnego. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej, w której szczegóły wydarzenia przybliżają dyrektor szpitala Marek Zawada oraz starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Certyfikat został nadany placówce w dniu 26 lipca 2022 r., natomiast 21 października odbyło się uroczyste jego przekazanie na ręce dyrektora SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim Marka Zawady. – Certyfikat, który otrzymaliśmy po kilkumiesięcznych przygotowaniach, zresztą kolejny już, bo szpital w Międzyrzecu Podlaskim od kilkunastu lat posiada takie certyfikaty, świadczy o bardzo dużej jakości udzielanych świadczeń, o standardach ogólnopolskich, które spełniamy i zaangażowaniu personelu medycznego – wyjaśnia dyrektor Marek Zawada. Jakość udzielanych świadczeń ocenia niezależna komisja Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie, sam certyfikat wydaje Minister Zdrowia. – Na ponad tysiąc szpitali sto siedemdziesiąt szpitali w Polsce taki certyfikat posiada i to nas bardzo nobilituje, bo jesteśmy w tym wyjątkowym gronie.

Certyfikat potwierdza wysoką jakość usług świadczonych na rzecz pacjentów. Warto wspomnieć, że obecnie placówka prowadzi kolejne prace usprawniające działalność szpitala, realizuje m.in. projekt „Gruntownej modernizacji Oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowej”, w którym wartość umowy opiewa na kwotę 629.220 zł, przy czym z samego budżetu powiatu pochodzi 500.000 zł. W kolejnym projekcie „Poprawa cyberbezpieczeństwa Zakładu” łączna wartość umów to ponad 336.000 zł przy refundacji NFZ. Jedną ze „świeżych” inwestycji była również modernizacja i przeniesienie zakładu rehabilitacji na ulicę Wiejską, gdzie powstała również winda zewnętrzna. Wiele z działań realizowanych jest ze wsparciem Powiatu Bialskiego, pod którego zarządem działa placówka. – Dba o nas, dzięki temu wykonujemy wiele inwestycji potrzebnych dla szpitala, a w konsekwencji dla pacjentów, którzy się u nas leczą. Pieniądze są dobrze wykorzystane – stwierdza Marek Zawada.

To ogromny sukces, bo nie wszystkie szpitale powiatowe na terenie województwa lubelskiego uzyskały tę akredytację. To oczywiście efekt dobrego zarządzania szpitalem, ale sukces nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy całej załogi – podkreśla starosta bialski Mariusz Filipiuk. – Jako organ tworzący wspieramy szpital, praktycznie każdego roku w budżecie powiatu zabezpieczane są środki na różnego rodzaju inwestycje. W chwili obecnej przygotowujemy się do montażu instalacji fotowoltaicznych w ZOL w Łózkach i szpitalu w Międzyrzecu.

 

Wśród ważnych inwestycji ostatnich lat wyróżnia się ZOL w Łózkach, który został również zauważony na forum krajowym. – Inwestycja ta została zgłoszona do 26. edycji ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku i budowa XXI wieku” i w kategorii obiektów służby zdrowia zdobyliśmy wyróżnienie. Bardzo wysoko oceniono tą inwestycję, z jednej strony ze względów architektonicznych, a z drugiej – społecznych, w kontekście kontynuacji pewnych działań, które prowadzone były przez lokalną społeczność. Budynek po byłej szkole nadal służy społeczności lokalnej, jest tam zakład opiekuńczo-leczniczy. Jest to jednostka szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim, w obecnej chwili hospitalizujemy tam 70 pacjentów. Mamy możliwość rozszerzenia tego obiektu o kolejne 10-15 miejsc. To inwestycja niewątpliwie potrzebna dla potrzeb zdrowotnych powiatu i województwa – stwierdza dyrektor placówki. Jak zauważa, obecnie nie jest łatwo działać w dziedzinie udzielania usług zdrowia, jednak placówka opiera się przeciwnościom i wciąż poszukuje rozwiązań dla jeszcze skuteczniejszych świadczeń. – W lecznictwie są ciągle jakieś burze i zawirowania. Mamy, jak większość szpitali powiatowych w Polsce, problemy finansowe związane z podwyżkami wynagrodzeń personelu, ale myślę, że te sztormy też się ustabilizują. Chciałbym, żeby ten szpital rozwijał się. Mamy bardzo ambitne plany na pozyskanie środków.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama