Reklama

Wystawa malarstwa Sylwii Kalinowskiej otworzyła 38. Podlaskie Spotkania Literackie (film) (galeria)

15 października wystartowała 38. edycja Podlaskich Spotkań Literackich. Wydarzenie otworzyła wystawa malarstwa Sylwii Kalinowskiej pt. „Gracje” w bialskim Klubie Kultury Piast.

 

Sylwia Kalinowska tworzy i mieszka w Janowie Podlaskim na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Ukończyła Historię Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie, absolwentka wydziału artystycznego – grafiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

– Nie byłam w stanie odmówić, ucieszyłam się bardzo z tego zaproszenia, zgodziłam się w jednej sekundzie. Mam ogromny sentyment do tego miejsca i do ludzi, którzy tu pracują, z którymi miałem kiedyś przyjemność się zapoznać podczas poprzednich edycji tego wydarzenia, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie – podkreśla Sylwia Kalinowska

W  twórczości malarki możemy dostrzec w głównej mierze portrety kobiet przedstawione za pomocą akryli, farb olejnych i to te obrazy prezentowane były podczas inauguracji 38. Podlaskich Spotkań Literackich. Artystka  uwidocznia na swoich obrazach piękno i zmysłowość drzemiącą w każdej kobiecie. Kobieta stała się dla Sylwii Kalinowskiej inspiracją najmocniejszą i wciąż niewyczerpaną w swym bogactwie i skrywanej tajemnicy. Jej kobiety jawią się jako anielice i diablice, jednak łączy je wspólny mianownik, wszystkie piękne, subtelne i zmysłowe. – Często korzystam z modeli, a czasami inspiruje się zdjęciami kobiet, które sama robię. Nadaje jednak swoim pracom zawsze osobisty rys, są to na przykład pełne usta, zmysłowe a jednocześnie dumne oczy. Moje kobiety są bardzo charakterystyczne i mam nadzieję, że są rozpoznawalne – podkreśla artystka. 

Jej prace znane są na całym świecie. Autorka licznych wystaw –ma ich swoim dorobku ponad 40 w kraju i za granicą.

Program 38. Podlaskich Spotkaniach Literackich dostępny w materiale: XXXVIII Podlaskie Spotkania Literackie (zaproszenie)

 

Źródło: Bialskie Centrum Kultury 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama